Eliiis

které měřidlo se nesmí připojit přímo ke zdroji ?

Nejlepší odpověď
quentos

Danielsone, brillant má pravdu. Učitel tuto otázku (ať už na test nebo jako DÚ) nezadal proto, aby ty otázky tazatelka lehkomyslně naflákala na Odpovědi.cz, nýbrž aby vyvíjela snahu si odpovědi sama vyhledat a tím se naučila samostatně pracovat.
Pro tazatelku: Brillant nemá hloupé řeči, nýbrž pravdu. Tím, že otázky naflákáte na odpovědi.cz a počkáte si na odpověď, se nenaučíte nic a u testu pravděpodobně pohoříte. Až si z testu přinesete nedostatečnou, bude pozdě honit bycha.

Další odpovědi
cochee

Danielson: ty asi tu F nenávidíš ještě dneska 🙂 osmdesátiprocentní voltmetr je špatně.

bolak

Já teda nevím, ale podle mě obojí můžeš i nesmíš připojit ke zdroji, záleží na tom jestli to bude paralelně nebo do série.
Doplňuji:
Počkej si na mosoje, ten je z oboru, ale já bych řek že ampármetr se může zapojit ke zdroji v sérii a voltmetr zase paralelně, jinak z toho měření člověk moc nemá :)

mosoj

Ampérmetr se zapojuje sériově se spotřebičem. Pokud by jsi připojila ampérmetr přímo na svorky, poteče přes ampérmetr téměř zkratový proud protože konstrukce ampérmetru se dělá tak, aby měl co nejmenší vnitřní odpor kvůli přesnosti !! Takže by následovalo spálení pojistky v ampérmetru nebo jeho zničení.
Voltmetr se připojuje přímo na svorky. U voltmetru se při konstrukci zase snaží o co největší vnitřní odpor ( také kvůli přesnosti) takže voltmetru se nic nestane.

Danielson

Jistě narážíš na devátou třídu, to byl jediný rok kdy jsem F nenáviděl. Odpověď na tvou otázku je na 80% voltmetr.
Doplňuji:
Pane briliant, tyto odpovědi si nechte od cesty, když to nevíte, neodpovídejte.

gepik

Pokud jde o devátou třídu, tak se zcela jistě, na 100% jedná o ampermetr. Jak změříme napětí zdroje, pokud na něj nepřipojíme voltmetr? Pro Danielson — Pokud nevíš, prosím neodpovídej.

Dochy

Otázka není úplná. Mohu si domýšlet, že jde o elektřinu a zdroj el. napětí, ale jinak by to chtělo klást otázky kompletní.

brillant

Eliiis napsala: Nejedná se o domácí úkol,ale o otázky na test. Příště si hloupé poznámky nechte, když nedokážete poradit,zdržte se komentáře. Nashle

brillant

Vše je uvedeno v učebnici i na internetu.