Které maso máte nejraději – vaříte? Mleté, hovězí, vepřové, uzené, jehněčí, zvěřinu?

Nebo si davate,kure,kru­tu,kralika,sle­pici,husu nebo jeste neco jineho?Ja jim vse,krome mleteho a kdyz uz musim mlete tak umlit doma.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Mně je to jedno, hlavně, že je to maso.
Vepřo-knedlo-zelo není špatný, taková kachnička s bramborovým knedlíkem a červeným zelím je dobrá, hovězí gulášek nebo grilovaná makrela.
A máš to. Určitě se ti zbíhají sliny, že?

Další odpovědi
iceT

Kuřecí a vepřové u nás vede,hovězí občas,častěji už to mleté.Zvěřinu,jeh­něčí,telecí nemusím,králíka zas nemusí partner,slepici tak do polívky.Uzené dávám do plněných knedlíků nebo do halušek.

annas

Všechno, co jste vyjmenovala, kromě husy, volím kachnu. Sekanou mám moc ráda, ale maso si melu doma. Občas zvěřinu na guláš.

panenka

Nejraději mám kuřecí,ale jím také vepřové,uzené,mle­té,a občas i hovězí. Husu kačenu nejím vůbec

anonym

mleté maso nejím vůbec,mám ráda jemné bílé maso a hlavně ryby

quentos

jsem spíš na ty jemnější – ryby, drůbež (na takovou kachnu s knedlíkem, zelím a pivem nedám dopustit). Vepřové nemusím, ale když je, zbouchám ho taky. Mleté je zejména výborné jako příloha do pizzy, v ní chutná jako vyložená mana.
Čemu se většinou vyhýbám, jsou uzeniny, sem tam si maximálně dopřeju kuřecí šunku. Koneckonců nejsou zdravé a ona je z nich ještě to nejmenší zlo (nejlépe dušenou, u níž se jedná o ještě menší zlo).

Elk

Velice miluju tatarák, ale taky si pochutnám na vařených králičích hlavičkách…
Vím, že ne každý to musí, ale je z nich moc dobrá polévka.

Nandi

Všechno,každé se hodí k něčemu jinému
Mám rád:
kuřecí(např.prsíčka s hermelínem,na grilu,s ananasem)
vepřové(např.vepřo-knedlo-zelo,řízek)
slepici(např.sle­pice na paprice)
krůtí(např.nějaká asijská jídla s krůtím nebo krůtí na grilu)
hovězí(např.na houbách,nudle s hovězím,guláš,ham­burger)
králíka(s knedlíkem a brusinkami)
rybu(různé druhy-např.pstruha,lo­sosa,tuňáka,si­vena,štiku,pla­týse)
jehněčí(s pita chlebem)
kachnu(s knedlíkem a se zelím,nebo pomalu pečenou)
husu(s jablky)
A z těch méně typických:
žabí stehýnka
jelení(např.na višních)
srnčí medailonky a hranolky
krevety(s těs­tovinami,na grilu,s omáčkou a rýží)
mušle(slávky,von­gole)
pštrosa
krokodýla(s tor­tilou)
Rád ochutnávám nová a exotická jídla. 🙂

anonym

Tys to uhad,na kacenu jsem zapomela a je to tuze dobre.

anonym

Je,to patri pro Miru s tou kacenou.

Miroslavst

Já vím. Nikdo jiný totiž kameninovou kačenu nepekl jen já :D
Ale fakt ta pravá je dobrá.

anonym

A to teprve,kdyz ji peces primo na tom zelicku ooooo.