Tobbynka

Které masa jsou nejvíc zdravá?

Prosím o rychlou odpověď! :) Které masa jsou nejvíce zdravá? Rybí, jehněčí, kuřecí, hovězí??? Které? Děkuji za odpovědi. :)

Odpovědi
Drap

Všichni opoměi velmi zdravou zvěřinu všeho druhu.

anonym

Ta, která jsi vyjmenovala – kromě kuřecího (s výjimkou domácího chovu).
A dodal bych – klokaní, pštrosí, krůtí, kozlečí, telecí, vepřové…
😉

pusinka50

Rybí, krůtí, kuřecí, jehněčí v uvedené posloupnosti. ćervené maso jako hovězí a vepřové již tak zdravé není. Hovězí je zdravější než vepřové, takže občas nezaškodí

pan X

Rozhodně rybí, protože je v něm co? Vitamin D, a ten je dobrý na co? Na růst, do easy

marci1

Určitě ryby. Jím je dost často. Můj děda jedl jen ryby a dožil se velmi vysokého věku, byl zdravý, nikdy nebyl nemocný,měl všechny zuby, vlasy. Zemřel „sešlostí věkem“.

lota

Rybí, jehněčí, hovězí, kuřecí – za mě v tomto pořadí. Rychlokuřecí bych ani mezi zdravé moc nepřidávala, naopak, chybí tu zmíněná zvěřina.

arygnoc

všetky – mäso je významný zdroj bielkovín.

zdravé-nezdravé je výmysel modernej doby – proste človek manuálne pracujúci potrebuje i tie tzv. nezdravé tuky, v práci ich spáli.

človeku pracujúcemu nezdravo. resp. nepracujúcemu (celý deň sedí na zadku, prípadne vylihuje v pelechu) nepomôže ani tzv. zdravá strava, keď mu chýbajú ostatné aspekty zdravého života.

otázky typu čo je zdravšie/zdravé ma v súčasnej ekologickej a ekonomickej situácii doslova iritujú – predajné reťazce a výrobcovia a pestovatelia potravín chcú zarobiť a do potravín montujú všetko, čo ich produkciu urobí lacnejšou – od hnojív cez pesticídy až po náhražky.

takže tie otázky sú vlastne otázkami, ktoré hnojivo/pesti­cíd/náhražka je zdravšie.

najzdravšie mäso je to, ktoré váš organizmus potrebuje a spotrebuje, teda u normálneho človeka to i ono mäso, z každého troška.