Které mafie se bát více, politické, justiční nebo exekutorské?

Nejlepší odpověď
anonym

Jo, jo, vám se to mluví, když na ně většinou koukáte jen zvenčí.
Já měl co do činění se všemi a řeknu závěr:
V běžném životě je nejhorší exekutorská (téměř nemá pravidla, ignoruje „dobré mravy“ a dostupnými zákonnými prostředky je téměř nepostižitelná.
S justiční lze bojovat jejími zbraněmi, protože se sveřepě drží paragrafů bez ohledu na spravedlnost.
Ta politická je od nás v nedohlednu, málokdo se v ní ocitne, ale i ta má své strategie, jež lze rychle prokouknout. Jen jí nelze čelit na přímo, ale obrnit se a využívat četných šancí na zkompromitování a diskreditaci, což sama též zhusta využívá.
Ale úplně nejhorší (jež není zmiňována), je ta kriminální a lobistická v šedé ekonomice, tam už platí jen omerta a vendeta a nejde jen „vo hubu“, ale přímo o krk.
Jeden z mých přímých kolegů v nadnárodní akciovce sice přežil, ale za cenu docela mastnýho flastru.
(Dnes už je venku, ale jeho rejstřík jej nadosmrti stigmatizuje natolik, že už jen živoří a přežívá a ve své branži si už neškrtne).
Ti méně šťastní dodnes figurují na seznamech pohřešovaných osob.
Jen u 2 lze tušit, že utekli do azylu buď daňového ráje anebo zemí, nemajících s ČR smlouvu o vydávání stíhaných osob.
Doplňuji:
P.S. Separátní kapitolu tvoří prostředí vrcholového auditu, tam se dějí věci, jež mohou ovlivnit i ty největší firmy a dokonce směřování státní politiky, je to svébytný „stát ve státě“.
V naší rodině tam někdo pracuje hódně vysoko a co mi líčí, před tím blednou všechny ty zjevné mediální skandálky. Já do té doby zažil jen běžné praktiky při rutinním každoročním prodlužování akreditací u ISO 9001 (systém řízení jakosti pro EU).

Další odpovědi
www

Politické.
To proto, že právě tito vytváří podmínky pro všechny mafie ostatní a nejen pro ně.

Děda Louda

Neškatulkuj, vždyť je to jedna banda, navzájem si jdou na ruku (a taky po krku).

anonym

Řekla bych, že je na místě bát se kterékoliv mafie. Špatní politici vytváří špatné zákony, špatní právníci a soudci špatně hájí zákony a právo a nekontrolovaletní exekutoři prosazují zvůli, jaká snad nemá ve světě obdoby.
Tak čeho se bát víc? Uplatit se dá kterýkoliv z těchto článků a kterýkoliv může škodit řadovým občanům měrou více než obvyklou. Jenže kdo má sílu s tímhle vším udělat pořádek? Ještě jsem neslyšela, že by se do Čech chystal komisař Katány (a při českých zvyklostech by se tu nejspíš nechal uplatit i ten).
Že by změny byly na nás na řadových obyvatelích? Ale co si v tom případě počneme s naší příslovečnou „holubičí povahou“? Že by se konečně té naší holubičí povaze začalo říkat správným výrazem – česká připosr....., nebo-li zbabělost?

anonym

Ekonomické