annas

Které lesní stromy u nás zabírají největší plochu?

Kolik stromů připadá na jednoho člověka?

Dotaz pokládám za svou známou.

Nejlepší odpověď
rynek878

Druhové složení lesů v ČR
V České republice jsou nejvýznamnějšími lesními dřevinami podle porostní plochy: smrk ztepilý (52,4%), borovice lesní (17%), buk lesní (7%), duby (6,8%), modřín opadavý (3,9%), bříza bělokorá (2,8%) a jedle bělokorá (1%), Ostatní listnáče (javory, jeřáby, jasany, jilmy…) potom zaujímají 7,9%plochy a ostatní jehličnany 0,2%. Plocha jehličnatých dřevin se mezi lety 2000 – 2008 zmenšila o 2,31 procentního bodu. Z toho se zmenšila plocha smrku o 34 808 ha. Je to výsledek úsilí lesníků o přírodě bližší druhovou strukturu lesů ČR a cílené finanční podpory státu zaměřené na zabezpečení nezbytného podílu melioračních a zpevňujících dřevin při obnově lesních porostů [1]. Ovšem zásadnější změna druhového složení je vázána především na obnovu lesů ( částečně i na výchovné zásahy). Z toho důvodu jde o velmi dlouhodobý proces.

link:
Doplňuji:
Z toho se dá například soudit, že na jednoho člověka u nás připadá asi sto větších smrků

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Les

Další odpovědi
vagra

Na otázku které lesní stromy u nás zabírají největší plochu odpověděl Rynek.

Pokud jí ale zajímají Biogeografické poměry a vývoj Bioty u nás,pak jí doporučuji prostudovat zdrojovou stránku.Je tam porovnáván vývoj od Holocénu po současnost.
Údaje jsou sice z r.2002,ale od té doby se určitě podstatně nezměnily.
Ve velmi zajímavé studii se uvádí,že na každého z nás připadá asi 0.25 ha lesa.
Kolik je to stromů těžko říct.

Zdroj: http://docs.go­ogle.com/viewer?a=v&q=ca­che:jdxTQ-k7_fEJ:geograp­hy.upol.cz/sou­bory/lide/smo­lova/GCR1/GCR1­_Biogeografic­ke%2520pomery­.pdf+na+jedno­ho+%C4%8Dlov%C4%9Bka+U+N­%C3%81S+P%C5%98I­PAD%C3%81+D%C5%98E­VA&hl=cs&gl=cz&pid=bl&sr­cid=ADGEESgSs0YT­CdHd5rj2oHeZBIX­JVIybNTfvsEbDTwL8sNCI­riIvYAnoJlWSI­iZ2c587RzlzAPrH4cTAX­qXJdGgGtYA0z4u-5DIcxQWMnVvW8cIf­0mfGfMXvXc4IU4Z4VmU2jvuD­ZLmw&sig=AHIEt­bQDthj40bxvJdlcEN­X8Uq85ezwoVw