kaculinda200

Ktere kovy se hodi na děláni presnych odlitků ?

Odpovědi
zzzlatokopka

Spíš se zaměř na to, co budeš schopen tavit, v domácích podmínkách moc velkou teplotu nedosáhneš, dědeček odlíval z cínu.

honza19hk

podle toho jakých odlitků, ono se to liší dle zatížení, použítí, tvrdosti, odolnosti, provozu atd…
zpravidla to je litina nebo ocelolitina ,ocel, hliník a jeho slitiny,zinek,bronz a mosaz.
popř ještě inconel na součásti reaktorů a leteckých motorů.ten ale je tak těžko zpracovatelný že s ním dělá jen málo firem na světě.

mosoj

Co děláš ve škole? Rozdupej ten mobil, ten tě neuživí.

Drap

Přesnost záleží nejen na použitém kovu, ale i na způsobu lití a na materiálu formy.