Avatar uživatele
Arni

Které koření je lepší? Oregáno nebo dobromysl ? A které se víc hodí na drůbež?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, Losos před 4934 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Losos

Nerad bych lhal, ale jsem si naprosto jistý, že se jedná o totožnou bylinku i koření. Co se týče použití v kuchyni, já osobně ji neužívám dvakrát rád, má pro mě svou velice silnou, typickou chuť a vůni, ale proti gustu … :)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Terryle

Přesně, je to stejné. Oregano se podobá majoránce, ale je silnější a aromatičtější. Já osobně ho rvu úplně do všeho, od omáček na těstoviny přes bramboráky až do studených salátů. Na drůbež jsem to nezkoušela, ale taky by to nemuselo být špatný. Podle mě to je takový univerzální koření, kterým není moc co zkazit a vždycky se hodí, když se vám nechce u vaření moc přemýšlet a trávit moc času.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Luss

Jo jo dobromysl a oregano je jedno a to same. Ja s nim varim celkem rada. Davam ho do omacek na testoviny napriklad. Nebo ve Francii jsem okoukala zapecene brambory se smetanou a tucnym syrem (je to tedy kaloricka bomba), ale do toho take davam oregano. Musi se s nim opatrne. Je celkem aromaticke a po delsim vareni zhorkne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Na kuře je vhodnější speciální směs jeho název je… Koření na kuře
Složení: cibule, cukr, paprika sladká i pálivá, rozmarýn a sůl
oregáno nebo-li dobromysl se spíš hodí na omáčky k těstovinám, na pizzy, a slané záviny. Je velmi aromatické, ne každý tu vůni a chuť snáší . Dává se velmi malé množství a do omáček až na konci vaření./jako majoránka./
Já osobně mám na kuře nejraději sůl. kmín cibuli, česnek a dělat na másle.

Zdroj: http://bylinky­.atlasrostlin­.cz/oregano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
janek66

Na drůbež moc ne.A hlavně opatrně a v malých dávkách.Jednou mi spadlo do jídla malinko víc a bylo to skoro nepoživatelné.Je opravdu moc aromatické a má výraznou,speci­fickou chuť.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Na drůbež je nejlepší kmín, nebo játrová nádivka.Dobré jsou kořenící smněsi. Oregáno je do mletého masa nebo na pizu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek