ivca11

Které hrady nechal postavit Karel IV. v ČR?

Samozřejmě Karlštejn… Ale nenašla jsem V ČR jiný.
Díky

Nejlepší odpověď
1popelka1

Seznam hradů, které nechal Karel IV. postavit:
1 – KARLŠTEJN – postaven 1348–55 k uložení a ochraně říšských korunovačních klenotů
2 – KAŠPERK (Karlsberg) – založen 1356
3 – RADYNĚ (Karlskrone) – založen kolem 1360
4 – HRÁDEK U PURKARCE (Karlshaus) – první zmínka je z r. 1357
5 – KUNŽVALD – prvně se připomíná 1359
6 – TEPENEC (Karlsburg) – v roce 1340 koupil Karel IV. horu Tepenec a na ní nechal postavit, dnes už zaniklý, hrad
7 – LAUF – na říšské cestě mezi Prahou a Norimberkem v Horní Falci koupil r. 1353 od Wittelsbachů území, kde nechal postavit na místě zřícené pevnosti hrad Lauf. Nedávno se tam pod omítkou objevilo 112 českých erbů.
8 – MONTE CARLO – založen r. 1333 v Itálii nedaleko města Lucca
9 – KARLSFRIED – založen r. 1357 na cestě Čechy-Žitava-Lužice. Dnes by zaniklý hrad ležel na území Německa u Žitavy.

Můžete si vybrat ty, které leží v ČR.

http://www.mi­nulost.org/ar­chiv/48/karel-iv-cesky-kral

Další odpovědi
Miroslavst

Pokud bych měl odpovědět na tuto konkrétní otázku, odpověď by musela být jednoznačně žádné.
Jde o to, že se ptáš, které......v ČR.