Natty*

Které germánské kmeny přijaly křesťanství v ariánské podobě?

Pokud se Vám otázka nelíbí, neodpovídejte na ni…

Nejlepší odpověď
annas

Germání – Přijetí křesťanství

Ostrogóti, Vizigóti a Vandalové byli christianizováni ještě když žili za hranicemi impéria; přijali však tzv. arianismus, nikoli ortodoxní katolické náboženství a byli brzy považováni za kacíře. Gótský překlad Bible, pořízený Ulfilem, jenž obrátil Góty na křesťanství, je velmi cenným pozůstatkem tohoto vymřelého jazyka. Langobardi byli obráceni až po svém vstupu do impéria, kdy přejali víru ariánských germánských skupin.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ger­m%C3%A1ni

Další odpovědi
Skeptik

Gótové a Vandalové.