Bronzový

Které dříví je nejvýhřevnější ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nejvýhřevnější dřeva
1. Bílý ořech
2. Dub
3. Habr
4. Buk
5. Bříza, Javor
6. Modřín
7. Borovice
8. Smrk
9. Jedle
10. Vrba
Různé druhy dřevin mají své vlastnosti. Čím blíž roste dřevina ke zdrojův vody (řeky, potoky, atd..) tím má větší vlhkost a nižší výhřevnost.

Zdroj: http://www.survivor.cz/drevo-n a-ohen.html

Další odpovědi:

Zlatý

Seznam výhřevnosti co zde je uveden je dle mne převzatý ze zahraničí, protože bílý ořech u nás neroste, respektive to slyším, čtu poprvé. Mne výhřevnost učili jinak: habr, buk, dub atd. V zásadě dřevo musí být řádně vyschlé (rozštípané asi dva roky) aby dosáhlo své výhřevnosti.
Výhřevnost můžeme si odhadnou i laicky podle druhu dřeva. Pomalu rostoucí dřeviny mají větší hustotu (habr, buk, dub, jilm, ...) než rychle rostoucí (topol, vrba, jírovec, ..). Z jehličňanů mají epší výhřevnost dřeviny s vysokým obsahem pryskyřic, většina ovocných dřevin opět lépe vyhřejí než vrba, lípa, javor atd.
Nicméně otázka je dostupnosti a schopnosti dřevo zpracovat. Raději bych si připlatil za buk, než abych štípal vrbu

Zlatý

Určitě to, které si sama najdeš v lese,porazíš,rozřezeš,odneseš domů a naštípeš.A ještě ušetříš,protože topit nebudeš potřebovat. Vnitřní teplo nějakou dobu vydrží,takže si vlastně snížíš i spotřebu paliva.

Bronzový

Obecně by se dalo říct,že čím tvrdší dřevo,tím větší výhřevnost.Taky jiná hustota dřeva je v kořenech a jiná v jiných částech stromu.Já bych taky typoval asi ten habr,potom buk,dub.Jinak hoří bříza - spoustu dehtu,ale hoří i mokré dřevo,jinak bude hořet pryskyřičné dřevo borovice a modřínu.Lípa,smrk,topol a ostatní měkké dřeviny-to je papír.Suché rychle vzplane a vyhoří.Dobré na podpal.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 927
Zlatý mosoj 861
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 296
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 234
Zlatý annas 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.