Ignác

Které dny platí výjimka u rušení nočního klidu ?

Vím že je to na silvestra a zajimaly by mě i jiné dny. Teoreticky: je z pravního hlediska legální odpalovat velké ohňostroje během dne kdykoliv v roce ?

Nejlepší odpověď
Hamon

Podle zákona o ochraně veřejného zdraví jsou výjimky pro provozování hlučných zařízení možné jen z vážných důvodů.

Město může noční lid upravit vyhláškou, ale vyhláška není nadřazena zákonu.

Z toho plyne, že když bude odpalovat ohňostroj fyzická osoba, mělo by tak být činěno v rámci výjimky podle místní vyhlášky. Právnická osoba mezi 22:00 a 6:00 nesmí provozovat ohňostroj, který překročí hlukové limity.
Doplňuji:
Špatně – ne právnická, ale jakákoli osoba, která provozuje ZAŘÍZENÍ k odpalování ohňostroje, nesmí ho odpalovat mezi 22:00 a 6:00.

Další odpovědi
Drap

Žádné velké ohňostroje nelze odpalovat bez patřičných povolení. I na Silvestra platí doba nočního klidu. Místní úřady však mohou udělat vyjímku.

iceT

Během dne budeš mít z ohňostroje tak akorát velké kulové a neuvidíš nic.