annas

Které cizí slovo byste zvolili pro proces ověření identity uživatele?

Autentizace, autentikace, autentifikace – všechny tři výrazy se objevují na internetu. Které z nich byste považovali za vetřelce?
Doplňuji:
Ano. Vedou se diskuze, odborníci se přiklánějí k verzi autentizace stejně tak, jak jste všichni uvedli.

Nejlepší odpověď
vagra

Přes stejný význam má u nás největší naději na přežití autentizace.
Odborníci po obsáhlé diskuzi,kterou jsem na stránkách o tomto problému našel,došli k závěru,že :„… tento termín/autentizace/ získá časem převahu, protože se jednodušeji píše a snáze vyslovuje než jeho synonyma.“

Zdroj: ?internet

Další odpovědi
anonym

vsechny maji svuj puvod v ruznych jazycich – nemcina, anglictina a francouzstina …

u nas se ujala asi nejvice ta nemecka varianta: Autentizace

Fred

Rekl bych, ze autentizace je nejprirozenejsi.