Kohut57

Které české herce považujete za nejlepší.

Napište jednoho žijícího a jednoho, který už mezi námi není, nebo i víc. Já : a) Ivan Trojan, Bolek Polívka. B) Jiŕí Sovák, Vladimír Dlouhý,
Doplňuji:
Na ženy-herečky jsem se chtěl zeptat zvlášť, ale když jste se již zmínili o nich, přidám i já své favoritky. Bohdalová , Stašová, Hrzánová.

Nejlepší odpověď
briketka10

http://czfun.net/wat­ch/def3dca464469d2cf9f3/­Byli-jednou-dva-p%C3%ADsa%C5%99i
líbí se mi seriál Byli jednou dva písaři..
a mí oblíbení herci jsou Trojan, Roden, Polívka, Svěrák, Abrhám, Macháček, Hanzlík, nevím jestli ještě žije Kodet..
z hereček Šafránková, Holubová, Stašová, Cibulková..
z těch co mezi námi nejsou mi chybí Vladimír Dlouhý, Petr Čepek a Vladimír Menšík, ..

Další odpovědi
Ar

Tak to je hodně těžká otázka, hlavně pokud jde o ty zemřelé. Tam opravdu váhám mezi Marvanem, Brodský, Menšíkem, Sovákem, Plachtou Burianem Kemrem atd. atd. A proto za zemřelé napíšu Danu Medřickou (snad nevadí, že jde o herečku).
Z živých herců mám oblíbeného Petra Kostku a Luďka Munzara, zase se nedokážu rozhodnout kterého víc a proto napíšu Ivu Janžurovou. :)

pusinka50

Z těch zemřelých Kopecký, Horníček, Šimek, Menšík, Werich, Hrušínský, Sovák, Medřická, Zázvorková, Galatíková.
Ze žijících Munzar, Hanzlík, Soukup, Janžurová, Hlaváčová, Jirásková… no, vypadá to, že nemáme žádné přitažlivé mladé herce ani herečky…

anonym

Ivana Chýlková, Karel Roden (beru to za ženy a muže zvlášť jako ženská to odmítám splácat do jedné kategorie) a za nežijící Jan Werich – bylo jich tolik výjimečných, že se vybírá opravdu moc těžko.

RyuzakiKate

Z těch žijících určitě všichni Cimrmanovci, noví mladí herci se mi nelíbí, ale ani Roden mi k srdci nepřirostl. Spíš ti, co nikdy nezklamou , Holubová, Polívka (ten na mě působí dost silně, ani nevím proč), Donutil, Fialová atd… A z těch zesnulých pak samozřejmě klasiky jako Hrušínský, Menšík, Werich… :)