Michal Kole

Které části ženských plavek se říká chobotnice ? Z jaké metonymie/metafory je tento lidový slangový název odvozen ?

Nejlepší odpověď
www

Vzhledem k tomu, že jsi takový ‚specialista‘ přes vše s vodou souvisejícím, nepleteš si to náhodou s plavkami pro kluky?

Zdroj: Net

Další odpovědi
annas

Pojmenování chobotnice pro ženské plavky jsem neslyšela. Ale snažila se najít něco na netu. Opravdu plavky chobotnice existují, ale v provedením chlapeckém. Takže kdyby je nosily ženy, šlo o by zřejmě o spodní část plavek. Že by i na nich byla vyobrazená chobotnice?

Chlapeckým plavkám se říká chobotnice, protože je na nich buď velký obrázek chobotnice nebo je na nich potisk s obrázky chobotnice. Stejně tak na koupací čepici. Rovněž různé figurky, hračky mají tvar chobotnice. Zřejmě módní záležitost.

Dalši možnost prp žernské plavky. Architekt Jan Kaplický, který navrhl knihovnu v podobě chobotnice, těsně po ní navrhl provokativní plavky jako je jeho chobotnice. Takže možná pojmenování po jeho chobotnici.

Nebo módní plavky jsou hodně vykrajované, takže mají víc „chapadel“ jako chobotnice. Pak i tento název pro celé plavky.

Většinou jde o metaforu – podobnost tvarem. Jindy o metonymii – mám chobotnici.

Pájo

Domnívám se, že jde o typ střihu plavek jako takových. Tzn. střed plavek je někde okolo pupíku a látka se odtud rozbíhá do všech směrů, aby rafinovaně zakrývala vše, co má (intimní partie a prsa). Po svlečení tak mohou nápadně připomínat chobotnici.
Zhruba něco takového:
http://www.ama­zon.co.uk/Mono­kini-Designed-Beautiful-Dekollet%C3%A9-1038-f2762/dp/B00C­2S5B84/ref=sr_1_13/277-9595910-9702436?s=clot­hing&ie=UTF8&qid=13738­30568&sr=1-13
Doplňuji:
Existují i extrémnější (odvážnější) střihy, ale princip zůstává.
(názor)

marci1

Souhlasím s Pájo. Chobotnice anglicky je octopus.
Viz :

Zdroj: http://archiv­.aukro.cz/e539-octopus-jednodilne-plavky-monokini-v-36--i3205424800