Kelt

Které bojové umění je nejlepší? Jde to vůbec určit?

Existují kurzy sebeobrany – někde je základ džiudžitsu, jindy džudo, aikido, Teď jsem viděl nabídku na ruskou systemu, je izraelská Krav- maga atd. Nelze nějak zjistit, které umění je nejlepší? Například dát proti sobě bojovníky bojující svým stylem a tak určit vítěze? Nebo to nejde? Děkuji.

Odpovědi
Pixma

Kung-Fu. Koukni na Bruce Lee!

nyjono

Nejlepší v jakém slova smyslu?
Myslíš třeba nejúčinnější sebeobranu?
Nedávno mi přišlo pod oko toto: http://www.so­rudo.cz/o-nas/

Drap

Nelze takto měřit. Vždy záleží na konkretní osobě.

WingTsun

Umění předcházet konfliktu je dovednost, kterou by si měl osvojovat každý adept bojového umění. Umění boje nespočívá nutně v tom vyhrát, ale především neprohrát. Proto by k základní výbavě každého bojovníka, nebo kohokoliv kdo chce být schopen se ubránit, mělo patřit umění správně vyhodnotit situaci a zvolit to nejoptimálnější řešení. „Nejlépe vyřešený boj je ten, který nenastane.“ Když už však k fyzické konfrontaci dojde, má vždy větší šanci ten, kdo je trénovaný a odhodlaný bojovat s plným nasazením.
Lukáš Holub, lektor sebeobrany WingTsun www.ewto.cz
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=U8vYCzrY­gyo

anonym

Můžete umět perfektně judo ale narazíte na karatistu a neuspějete , nelze porovnávat různé druh sebeobrany , každý druh má něco víc a něco mín oproti jinému druhu sebeobrany .