pusinka50

Které bance věříte nejvíce a proč?

Myslím z titulu jejího dobrého finančního zázemí, minimálního rizika bankrotu a bez rizika vytunelování, kde byste se nebáli uložit větší množství peněz, řekněme pár set tisíc korun.
Doplňuji:
Nebo kam byste uložili větší částku, kdyby jste ji měli, aby se vám trochu zhodnotila? Přece snad nemáte peníze ve slamníku?

Nejlepší odpověď
arygnoc

žiadnej.
10 rokov som bojoval za to, aby som mohol transakcie prevádzať cash.
Lenže z toho by pár „podnikateľov“ nič nemalo a proste som MUSEL (a musím) mať účet v banke.
Banka je zlodej.
Je to diktatúra.

Prosím Vás, žiadna banka na svete nemá také krytie, aby dokázala pokryť nároky svojich klientov (všetkých, teraz, naraz).
Doplňuji:
mám.
peniažky mám pekne v hotovosti.
čo najviac.
nedovolím, aby niekto na mojich peniazoch zarábal (banka, tá mi za to, že ich u nej mám, nedá ani úrok, ktorý by pokryl devalváciu), to ich radšej nechám strácať hodnotu pekne v slamníku.

A inak, viete o tom ,že majú pekný zvuk, že pekne šuštia?

Další odpovědi
Drap

Té svoji. Nic jiného mi nakonec ani nezbývá

Jose1f

Dlouhodobě se nedá věřit žádné bance. Kdybych měl „volných“ 300.000 Kč, a rozhodoval se před 10 lety, dál bych je do stavebního spoření. To dnes už ale neplatí. Dnes bych si vybral nějaký produkt České spořitelny, např. Šikovné spoření. Tam bych peníze protáčel. Ale neustále bych sledoval nabídky jiných bank. Existuje totiž taková statistická závislost, že banka přijde s novým produktem, s novými výhodnými podmínkami a ty postupně zhoršuje. Proto je třeba stále se dívat na nabídky jiných bank a nikde nenechávat peníze napořád. Stále přesouvat peníze tam, kde je to nejvýhodnější. U termínovaných vkladů ale musíš dodržovat výpovědní lhůty.
Určitě bych peníze neinvestoval do akcií, protože těm nerozumím.
Nedal bych to ani do 2. pilíře, protože to je na příliš dlouhou dobu a vsadím se, že banka za tu dobu jistě zbankrotuje. Věřím, že bych si své peníze lépe ohlídal a zhodnotil sám.
Ministři a poslanci to dělají tak, že nešetří v bance, ale koupí na hypotéku několik baráků nebo pozemků nebo luxusních bytů. Dokud mají tučný plat, tak splácí hypotéku. Věří, že zůstanou „u žlabu“ až do důchodu. To budou mít hypotéku splacenou a na důchod si budou přilepšovat tak, že tu prodají jeden ze svých pozemků, nebo domů, nebo bytů atd.

Kohut57

Pro zhodnocení se peníze do banky nedávají. Tam se pouze perou a zprostředkovaně se s nimi. něco platí. Spoření je blbost. A investovat s bankou taky. Kdo má skutečně hodně zbytečných peněz tak je točí úplně jinak.

Jose1f

Kohut57 odpovídá zajímavě. Škoda že není konkrétní. Jak protáčejí peníze ti, kteří jich mají doopravdy hodně?