Zvědavý

Které auto mělo jako první všechny ovládací prvky tak, jak je známe dnes? (Spojka-brzda-plyn, startér na klíček, volant)

Myslím, že to i kdysi říkali v jednom dle pořadu Top Gear, ale už si to nepamatuji. Díky

Odpovědi
isteron

Pokiaľ sa pamätám, tak ešte aj Tudor a Minor mali štartovanie kľukou. Tak štartér považujem za posledný moderný vynález z týchto uvedených. Volant mali už po Prezidentovi všetky ostatné autá. Aj Ford T.

zelí

Jojo, v Top Gearu to říkali a to auto bylo červené. Ale název si nepamatuju.

honza19hk

volant snad měly všechny, nicméně dříve byly i auta která měla jen jeden kvalt.