Které auto je na světě nejrychlejší. ? -iv-

Nejlepší odpověď
slad08

Bugatti Veyron je nejrychlejším sériovým automobilem prodávaným na světě.
Také jsou jiné ještě rychlejší, ale už nejsou sériové.
Nejrychlejší vůz planety je automobil Thrust SSC, jeho rychlost je 1228 Km/h. Ten už ovšem vypadá jako malá stíhačka a nelze moc dobře ovládat. Je hlavně přizpůsoben k rovné jízdě do předu.

Hanulka11: přesně to jsem taky našel :)

Další odpovědi
hanulka11

Pod rukama britských vývojářů se právě rodí nejrychlejší auto světa, které překoná magickou hranici tisíc mil v hodině, tedy přes 1 600 kilometrů za hodinu. Zatím existuje jen prototyp, stavba skutečného závodníka už ale probíhá. Dlouhý bude skoro 13 metrů, maximální rychlosti dosáhne za 40 vteřin. Za volantem se opět objeví bývalý pilot Andy Green, který drží rychlostní rekord z roku 1997, kdy jel s vozem Thrust SuperSonic rychlostí 1 228 km/h.

Zdroj: http://www.ces­katelevize.cz/ct24//do­maci/doprava/117947-nejrychlejsi-auto-sveta-pojede-rychlosti-pres-1-600-km-h/