dudu

Kterak budete následovat příkladu nového pana prezidenta?

Za svůj život jsem se setkal s celou řadou hovadin a populismů. Ovšem nedávné vyjádření pana Zemana mě přímo fascinovalo. Svým příznivcům s jeho typickým žoviálním výrazem sdělil, že míní založit fond, který má posloužit ke snížení zadluženosti našeho státu a ze svého platu tam bude měsíčně přispívat 30-ti% svého základního platu.
Tato položka může podle mých zjištění činit asi 56 tisíc korun. Státní dluh připadající na jeho třičlennou rodinu podle statistik představuje zhruba 480 tisíc, takže nová hlava našeho státu svůj závazek uhradí za necelých devět měsíců /jestliže jsem ovšem správně pochopil jeho záměr a myšlenku/.
Pokud se rozhodnete pana prezidenta následovat, mějte prosím na zřeteli, že tento stošedesátitisícový dluh připadá na každého člena Vaší domácnosti vč. novorozenců.
Budete prosím někdo jeho příkladu a nebo ho snad dokonce míníte v tomto bolulibém počinu překonat. Kolik asi do zmíněného fondu měsíčně přihodíte?
Doplňuji:
Ale děti moje, proč se čílíte, já ho za prezidenta nevolil!!

Nejlepší odpověď
anonym

On Miloš byl jednou z příčin toho dluhu, byl ve vládě dost dlouho a to co předvedl mi tedy žádnou naději na pozitivní natož pak radikální změnu v příštích pěti letech nedává. Jediné, co mě uklidňuje je fakt, že jako prezident bude mít mnohem menší vliv a pravomoce než měl jako předseda socanů a premiér. A to jeho gesto? Kolik budou stát měsíčně poplatníky limuzíny a bodyguardi pro paní Columbovou-Zemanovou a ještě k tomu první dcerunku? Už dnes se ví, že limuzína s ochrankou stává celé noci u jednoho periferního luxusního klubu, kde Kačenka popíjí a potom rozváží své kumpány z mokré čtvrti námi placenou „sockou“. Dcera hodna svého otce, a jeho laciná gesta mě nezblbnou!
Doplňuji:
Nerozčiluji se, cloumají se mnou jiné emoce! Nevím totiž za koho se stydět víc, zda
za Klause nebo za Miloše. Je to zatím plichta, už aby byla ta inaugurace, budu mít vystaráno a důvodů jistě neubyde.

Další odpovědi
anonym

Je to skvělý nápad. Takže až budu zvolena prezidentem já, přispěji bez uzardění rovněž 30% svého základního (prezidentského) platu na snížení státního dluhu. Vřele doporučuji, aby tak konali všichni prezidenti až do definitivního umoření státního dluhu a po té, aby neustali ve své aktivitě a vytvořili z takto šetřených peněz fond jako rezervu pro případ, že by opět někdy politici zapomněli na to, že k dispozici pro svá rozhodnutí a hospodaření mají jenom ty peníze, které nám skutečně patří.
Za jakékoliv další zadlužování státu bych navrhovala případného zodpovědného pracovníka (politika, bankéře aj.) potrestat pokutou, která by šla rovněž do tohoto fondu a ještě by musel uhradit vzniklou škodu sám a na své náklady.

Nepřihodím nic. Já politiky nenutila, aby si půjčovali peníze na nesmysly, které nikomu z voličů nic pozitivního nepřinesly. Kdo deficit rozpočtu způsobil, je za něj odpovědný a měl by jej tedy uhradit. Obávám se, že v tomto směru zůstane pan prezident dost dlouho osamocen a nepřekonaný.
Doplňuji:
Ale taťko, jsem zcela klidná a mohu Ti důvěrně sdělit, že Tvůj závěr v diskuzi není správný. Já od „sametové revoluce“ nevolila ty, co nám tady potom rozfofrovávali státní pokladnu. Takže jako občanka ČR jsem jednala zodpovědně a snažila se v rámci svých možností o nápravu věcí vezdejších. Nemlčela jsem, když se mi něco nelíbilo, a neschovávala jsem se za druhé, když nikdo neměl odvahu říci svůj názor nahlas.
Nepatřila jsem nikdy mezi lidi, kterým stranická příslušnost dopomohla k majetku. O sebe a své blízké jsem se starala sama.

mosoj

Já ho volil a jsem rád , že po prvé neměli možnost pravičáci volbu zmanipulovat.
Je vidět že to hned tak nezkousnou ! Halt demokracie se obrátila proti nim, ale že je to s… ! To hlavní teprve přijde – parlamentní volby !

Drap

A proč bych to měl dělat ? Pokud chceš, tak tam posílej třeba všechny příjmy své rodiny. Já se určitě nepřipojím

huxa

nepošlu tam ani korunu… za rok se doslechnem, že pan Zeman si postavil nový bazén za 20milionů, že jo? :)

led

Nerozčuľujte sa nikto. Ako to vidím z bezpečnej diaľky spoza hranic…
Veď prezidenta platíte svojimi peniazmi (štátny rozpočet) a ak sa niekto z politikov či aj radových občanov rozhodne vzdať sa časti svojho príjmu na nejaký „dobročinný“ účel (aj znižovanie štátneho dlhu takýmto finančným príspevkom, je „dobročinným“ účelom), nebráňte mu, nehaňte ho. Je to jeho právo. Ak sa niekto iný pripojí k tejto akcii, je to tak isto jeho právo. Aj na nepripojenie má tak isto občan právo. To znamená, zachovajte kľud a vytvorte koridor pre dárcov.
PS.
1 – ak z hrubého platu najprv odvedie riadnu daň z príjmu + ďalšie povinné odvody a potom z čistého príjmu vyčlení 30%, má plné právo to urobiť…
2 – ak z hrubého platu najprv odvedie 30% a až potom zdaňuje a platí odvody, k tomu by sa už mohli vyjadriť právnici…

Jikra

Já nevím jak ty ale já nemám dluh vůči nikomu ani korunu. To o čem píšeš je dluh který vytvořili naši politici za posledních cca 20let. Všichni od leva do prava a bez vyjímky v čele s pány Klausem a Zemanem. Tak že lituju, ale já si svůj důchod rozfofruju sám a na jiné věci.

odpomass

Zeman nepochopil, že kampaň už skončila a už se nemusí tak předvádět, vnucovat a lhát. Jenže je to Zeman, takže čekejme ještě spoustu prázdných frází, nesmyslných výroků a rádobyvtipných hlášek, na které zemanovská levice tak dobře slyší. Prostě, co jsme si „zvolili“, to máme. Snad to národu dojde, má na to 5 let…

dudu

Ocko – dceruško a proč hned na mne tak zhurta. Jsem velmi rád, že máš v těchto záležitostech jasno a Tvoje svědomí je čisté. Bez mučení se přiznávám, že já mám při vší té dnešní „hrůze“ docela často výčitky, že namísto pasivní reristence jsem se mohl a měl chovat více iniciativně. A svého času jsem tuto možnosti měl. Mea culpa.

anonym

sakriš: neubude!

dudu

Pardon Bohemiko, asi mám právě výpadek, takže se táži, čeho neubude?

anonym

ad dudu: udělala jsem mluvnickou chybu v tom slově, tak jsem napsala opravu, jinak to nejde než do diskuze.

dudu

Milá ocko, neuvádíte pravdu. Vy jste se snad svojí volbou/nevolbou pokusila zabránit našim politikům, aby:

  • v zájmu naplnění líbivých volebních slibů v podobě sociálních jistot a světlých zítřků přestali emitovat další a další státní dluhopisy, jejichž výnosy jsme pak s prominutím všichni bohapustě prožrali?
  • tím, že jste zavčas poukázala na bandu semknutou kvůli prozasení fotovoltaiky jejich konání zabránila? Vždyť podle posledních signálů nás tento „špáš“ všechny připraví až o bilion korun!!!

Co se tak konečně začít chovat podle zásady „Každému svůj díl odpovědnosti“? Každý z nás „papal“, avšak někdo drobky, jiný sousta a někteří velké porce. Takové jsou důsledky našeho mafiánského kapitalismu, ale i ten snad přežijeme.