Deli

Která zvířata útočí na červenou barvu? A proč?

Vím, že býk, ale co třeba kohout, houser…?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Většinou útočí na pohybující se věci.
Barevné vidění zvířat

Barevné vidění většiny savců je omezené. Ptáci a obojživelníci vidí všechny barvy spektra, naopak savci většinou vidí jen některé bary. Noční zvířata, pravděpodobně barvy skoro nerozlišují. Například ježek vnímá nejvíce žluté světlo a ostatní barvy téměř nerozeznává. Pes nevnímá barvu zelenou a červenou, kočka červenou.

vnímané barvy

pavouk zelená, ultrafialové záření
včela modrá, žlutá, ultrafialové záření
ryby většinou jen dvě barvy
žába většina barev
hadi většina barev, infračervené záření
ptáci pět až sedm barev, ultrafialové záření
kočka dvě nevýrazné barvy
pes dvě nevýrazné barvy
veverka modrá, žlutá
šimpanz všechny barvy
Ptáci mají oči uzpůsobené tak, že vnímají kromě viditelného světla i ultrafialové záření. Tato vlastnost jim usnadňuje orientaci podle polohy Slunce na obloze i za špatného počasí, protože ultrafialové světlo proniká částečně imraky.

http://vyuka.zsja­rose.cz/index­.php?action=les­son_detail&id=12

Další odpovědi
Berušinka

No, ono není 100% jasné jestli býk útočí na červenou, kterou pravděpodobně ani nevidí. Jen se to vlní … to ho dráždí.

hanulka11

co já vím tak krocan
Doplňuji:
ale proč je tomu tak netuším, jen jsem četla kdysi, že krocan viděl v sousedství krásné červené květiny a jako zvědavý si řekl, že je ochutná , ale mělo to háček, ty květiny měly trny a on se zle popíchal do krve, od té doby se traduje, že krocan nemá rád červenou a hudruje na ní

pokazdejinak

pokud vím, tak býk útočí na červenou jen pokud jí před tím v životě neviděl – speciálně chovaní býci pro corridu… běžně chovaný býk, který se s červenou barvou pravidelně setkává, tak ji nechá na pokoji – pokud se mu s ní opravdu nemává před čumákem :)
z dalších zvířat už vím taky jen o krocanovi – myslím, že útočí kvůli sexu ;) … když je poblíž krůta, samec se na ní snaží zapůsobit tím, že mu zčervená krk – no a když vidí jinou červenou, jeho ptačí mozeček vyšle signál „bacha, konkurence, jdu ho vyhnat“ :D

samicek333

Býk neútočí na barvu, ale na pohyb…
Někde jsem četla, že koně, pokud vidí červenou barvu, tak jdou raději pryč, opice prý barvy rozeznávají a k červené nejdou