Zubejda

Která zrnková káva voní?

Poradí někdo,která zrnková káva dnes skutečně voní? Máme nový espressovač DéLonghi,vyzkoušeli jsme už několik značek káv a žádná v šálku nevoní.
Doplňuji:
Doplňuji-používáme kávu zrnkovou,automat si ji sám namele.Čili čerstvě namletá je a hotová káva v šálku nevoní.
Dřív jsme měli pákový kávovar,používali mleté kávy a ty v šálku voněly.

Tak hledáme značku zrnkové kávy,která po projití pressovačem i v šálku voní. Prosím pouze slušné odpovědi,hm?

Nejlepší odpověď
mosoj

Jsem letitý kafař. Souhlasím, že žádná káva dnes tak nevoní jako na př. dříve tolik kupovaná „Výběrová směs“ namletá klidně v obchodě.
Tehdy když si někdo udělal v místnosti turka , voněla až na chodbu.

Další odpovědi
Drap

Každá, pokud bude čerstvě namletá.

petra15

Voni kazda cerstve mleta, k piti to ale nedoporucuji,zkusit se da bezkofejnova k dortu, ale protoze pekne voni,muzes ji pouzit na rezorpci zapachu v aute, jsi jiste taky kurak ne ? Jen polozit otevreny pytlicek a ten smrad z tvych vajglu je pryc…,anebo u tebe v loznici,vedle toho plneho popelniku…fuj taj­bl…

cochee

Opravdu, kašli na předemleté kávy, kup zrnkovou. Napoprvé ji namel v obchodě, ve větších mlýnky bývají, a až se přesvědčíš, že máme s Drapem pravdu, tak i vlastní mlýnek – rozhodně ne tříštivý, ten nedokáže zaručit alespoň jakž takž stejnou hrubost kávového pudru, tedy mlýnek s mlecími kameny, kde se dá hrubost mletí nastavit, správnou velikost zrníček musíš objevit sama vzhledem k sítku ve vašem pressovaru.

Pro princeznu: dneska máš špatný den, co?
Doplňuji:
Hm tak to je mi záhadou… Vzhledem k tomu, že předtím káva voněla, vidím vinu v tom přístroji. Vodu používáte furt tu samou? (Měla by být spíš tvrdší než měkká, na rozdíl od čaje.)

SuzanKa

Hele, kupuju z https://www.de­likomat.cz/shop/. Vynikacíjí káva, krásně voní. Já ji zbožňuju.

petra15

jinak nemam nic proti tomu vykoristovani tech lidi ve tretim svete, co tu kavu pro vas pestuji, jsme prece rasisti…
jen ten kofejn… a pak to neustale behani na toaletu…,nevim,jak a z jakeho duvodu to muze nekdo pit…

cochee

To bys musela mimo jiné chodit nahá, vykořisťování podléhá i výroba oděvů v Asii, dokonce jde o dětskou práci. Jsi značně mimo okruh otázky, „proč káva nevoní.“ Co máš proti kofeinu? Je to povzbuzující alkaloid nevyvolávající závislost. To bys neměla pít ani čaj, tein v něm obsažený je jen převlečený kofein, nic jiného. Jaké neustálé běhání, ty máš z kávy průjem? Kávu pijem, protože nám chutná, basta.