Avatar uživatele
BEAES

Která známá osobnost si nejvíce užívala bohémský život?

Víte o někom takovém a jakým stylem si užívala?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Miroslavst, flodur před 4900 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Terryle

Těch byla strašná spousta. Užívali si básníci v antice (římské hostiny, kdy s odpuštěním žrali jako zvířátka, pak se polechtali brkem v krku, hodili to pryč a šli žrát znova…). Užívali si prokletí francouzští básníci (absinth, děvčata, co já vím ještě…), užívali si američtí beatnici – chlast, drogy. A abych nemluvila jen o cizině, ndávno se tu probíral nezřízenej sexuální život Karla Hynka Máchy :)
Užívali si malíři, sochaři…
Užívali si muzikanti – od na pohled vzornejch Beatles až po nešťastníky, co se v podstatě uchlastali nebo ufetovali (Jim Morrison, Janis Joplin, Syd Barrett…). Myslím, že minimálně v těch 60. letech nebyla významná kapela, která by si neprošla drogama, chlastem a nezřízeným sexem.
Umělci holt mívaj rozervaný, nestálý duše, maj potřebu něco hledat a zkoušet a hledaj inspiraci, která v ožralosti nebo drogovým či sexuálním rauši vypadá víc na dosah. A v těch 60. letech to byl vliv doby a společenský situace…
Doplňuji:
Zapomněla jsem herce :) takovej James Dean – byl považovaný za extrémního rebela, a nakonec zemřel při autonehodě v novým autě… což byl jeho oblíbenej druh užívání si.
Na rychlost jsem vůbec zapomněla. Namakaný auta, jachty, soukromý letadla… i to je druh užívání si.

Upravil/a: Terryle

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iceT

V každé generaci se objeví nějaká osobnost, která má natolik příznivý vztah k vyvolávání skandálů, rebelii a porušování tabu, že se jí dříve či později podaří překonat obecný světový názor na to, co to doopravdy znamená být svobodným člověkem. V 17. století byl touto osobností jednoznačně John Wilmot, známý také jako Hrabě z Rochesteru – prohnaný a talentovaný rošťák, který prožil svůj krátký a divoký život jako středověká rocková hvězda a stal se známým potížistou, géniem i jedním z nejnezkrotnějších prostopášníků v historii.

Zdroj: csfd

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek