BEAES

Která známá osobnost si nejvíce užívala bohémský život?

Víte o někom takovém a jakým stylem si užívala?

Nejlepší odpověď
Terryle

Těch byla strašná spousta. Užívali si básníci v antice (římské hostiny, kdy s odpuštěním žrali jako zvířátka, pak se polechtali brkem v krku, hodili to pryč a šli žrát znova…). Užívali si prokletí francouzští básníci (absinth, děvčata, co já vím ještě…), užívali si američtí beatnici – chlast, drogy. A abych nemluvila jen o cizině, ndávno se tu probíral nezřízenej sexuální život Karla Hynka Máchy :)
Užívali si malíři, sochaři…
Užívali si muzikanti – od na pohled vzornejch Beatles až po nešťastníky, co se v podstatě uchlastali nebo ufetovali (Jim Morrison, Janis Joplin, Syd Barrett…). Myslím, že minimálně v těch 60. letech nebyla významná kapela, která by si neprošla drogama, chlastem a nezřízeným sexem.
Umělci holt mívaj rozervaný, nestálý duše, maj potřebu něco hledat a zkoušet a hledaj inspiraci, která v ožralosti nebo drogovým či sexuálním rauši vypadá víc na dosah. A v těch 60. letech to byl vliv doby a společenský situace…
Doplňuji:
Zapomněla jsem herce :) takovej James Dean – byl považovaný za extrémního rebela, a nakonec zemřel při autonehodě v novým autě… což byl jeho oblíbenej druh užívání si.
Na rychlost jsem vůbec zapomněla. Namakaný auta, jachty, soukromý letadla… i to je druh užívání si.

Další odpovědi
iceT

V každé generaci se objeví nějaká osobnost, která má natolik příznivý vztah k vyvolávání skandálů, rebelii a porušování tabu, že se jí dříve či později podaří překonat obecný světový názor na to, co to doopravdy znamená být svobodným člověkem. V 17. století byl touto osobností jednoznačně John Wilmot, známý také jako Hrabě z Rochesteru – prohnaný a talentovaný rošťák, který prožil svůj krátký a divoký život jako středověká rocková hvězda a stal se známým potížistou, géniem i jedním z nejnezkrotnějších prostopášníků v historii.

Zdroj: csfd