Bičiště

Která známá česká osobnost, kdy a při jaké příležitosti prohlásila:

„Raději budu nosit starý rakouský kabát než nový pruský oblek“

Doplňuji:
Barnajko, palec nebude

Nejlepší odpověď
barnajka

To je ale pěkně tvrdý oříšek!!!! 🙂 Tipovala bych to na Palackého, příp. Riegera. Ale je to jen tip :)

Další odpovědi
drapek

Prý Jan Neruda, když podlehl fámě, že Čechy se stanou součástí Německého spolku po Prusko Rakouské válce, kterou Rakousko v r. 1866 prohrálo­.A citát není údajně přesný. Řekl to prý takto:Raději budu nosit starý rakouský havelok než pruský jacket.Tomuto věřím, odopovídá to výrazům době před 150 roky.Nicméně smysl je stejný.(otázka mi furt ležela v hlavě, je zajímavá)

Zdroj: učitel dějepisu a literatury na gymplu

hanulka11

Mě letěla myšlenka za T.G.Masarykem ale nenašla jsem

ten který je

Budu tipovat.Řekl tento výrok někdo v r.1866 kdy se odehrála bitva u Hradce Králové?