Lorrien

Která značka rtěnek je nejlepší??

Chtěla bych poprosit dámy o radu :) Potřebuji rtěnku, která by jenom trošku ztmavila moji barvu rtů, totiž neměla by je tak úplně překrýt. Jde jenom o takovou tónovací, aby se mi více zvýraznily rty – tmavé vlasy, šedé oči – jsem opravdu zázrak přírody :-/ Nemohly byste mi prosím poradit značku, nebo přímo odstín, se kterým máte zkušenosti – nejlépe dobré?? :)
Doplňuji:
ReHu – Vím, jak to myslíte… Potřebuji rtěnku na všední dny, samozřejmě mám jich doma několik (ale máti mi je zakazuje nosit), ale všechny strašně kryjí a působí nepřirozeně ;)

Nejlepší odpověď
iceT

Snad by mamince nevadil průsvitný lesk na rty,lesky jsou na trhu v nepřeberném množství,nestojí ani moc a jsou pro rty i užitečné,pokud jsou s nějakým vitamínem.

Další odpovědi
anonym

Lorrien, rtěnky brát podle značky jako ty nejlepší a nejhorší, to Váš problém nevyřeší. Vy potřebujete jenom lehce zdůraznit přirozený půvab. Buď tedy volte přírodní odstíny tvdších tyčinek s perleťovým leskem (ty se tolik nevpíjejí a jenom zdůrazní tvar rtů), nebo nepoužívejte rtěnku vůbec.
Pokud zvolíte hezký lesk na rty, tak pravděpodobně docílíte požadovaného efektu spíš než s pomocí rtěnky.
Problém s kosmetikou, kterou máte doma, bude zřejmě v tom, že používáté měkké a dobře přilnavé rtěnky. Právě ty mají efekt, že na rtech působí jako tlustá vrstva barevného laku.

ReHu

Odstíny většinou nejsou na trhu stabilně. A také si myslím, že není nejlepší používat pouze 1 odstín pro různé příležitosti a k různým oblečením.
Jsem spokojená se rtěnkami i lesky, které používám. Beru to jako dobrý poměr kvality a ceny.

arygnoc

Ja mám najradšej tie s tou jahodovou príchuťou.

;)

Damiana

Lesk (tónovaný) je výborná věc, ale hlavně v létě se na rtech rád „rozjíždí“ – Ach, to slunce… a také ho brzy přirozeně slízneš. 🙂
Já osobně mám výbornou zkušenost se sorbetkami – transparentními rtěnkami, které si zachovaly intenzitu barvy klasické rtěnky, ale kombinují jemnost a lehkost lesku. Skvělé má Dior, Lancôme (řada Juicy je super!) a teď mám dost v oblibě Clarins.
Mrkni do odkazu. 🙂

http://www.cla­rinskosmetika­.cz/scripts/po­drobnosti.php?ID­Z=451