Tali Vael

Která značka kuchyňských nožů je považována za nejlepší?

Ať už do kvality,variací nebo praktičnosti.

Nejlepší odpověď
anonym

Snad každý bude tvrdit, že Solingen, ano jsou to dobré nože, ale já používám spousta let nože KDS, ale ocílka od Solingen, nemá chybu.

Zdroj: www.kds.cz/cz/ka­talog/drevo-bubinga.html

Další odpovědi
Shef

pokud chceš opravdu nejkvalitnější nože na evropském trhu,tak jedině Solingen :)
Pak už mě napadá jedině Šogun – používají je světový šéfkuchaři,ale jsou nehorázně drahé :)

Lamalam

Za etalon kvality bývá mezi noži považována značka Solingen. Zda oprávněně, nemohu posoudit.

anonym

za mě Solingen a Dick. za komanče často používaná značka KDS a Mikov mě moc neoslovila. hlavně to chce používat ocílku.

cochee

S tím Solingenem jste bohužel všichni vedle jak jedle. Solingen je německé město, ve kterém působí mnoho nožířských firem a slovo Solingen vyražené na noži samo o sobě nic neznamená, není to žádná ochranná známka jako například Volkswagen nebo Adidas. Naopak pouhý osamocený „Solingen“ na noži naznačuje, že jde o napodobeninu. „Pravý“ Solingen je vždy označen plným jménem výrobce, např. Wüsthof Dreizack Solingen nebo Credo Solingen.

Marek656

Potřeboval bych už konečně domů koupit kvalitní nože. Manželce je pořád dokola brousím, ale vydrží ostré vždy jen chvilku. Můžete mi poradit, ke koupit nože z kvalitního materiálu, která se bude i dobře brousit?

Dvorka88

Také jsem se jednou naštval, když jsem doma brousil nože a totálně se mi jeden rozpadl pod rukama. Vyhodil jsem je okamžitě do popelnice a objednal jsem nože z pevné damaškové oceli, které nám musí vydržet do konce života. Má to 67 vrstev oceli a jsou ostré jako žiletka. Musel jsem tedy manželku proškolit, jak s tím správně zacházet, aby se nepořezala a nože zbytečně netupila.

Marek656

Jaké jste objednal? Snažím se najít nějaké kvalitnější

Dvorka88

Já kupoval nože od dellinger.cz Líbí se mi svojí kvalitou, ale i designově. Pokud se o nože budete starat, tak vydrží klidně napořád. Je potřeba je pak nechat brousit někoho, kdo má s broušením nožů opravdu zkušenost.

anonym

O nožích Solingen už jsem toho slyšel hodně, ale nikdy jsem neměl bohužel možnost vyzkoušet. Ale podle toho, co jsem slyšel, tak budou asi vážně kvalitní. Já doma používám hlavně řezací nože Olfa z http://www.so­maty.cz/57-noze-s-pevnou-cepeli-ktera-se-brousi Ty jsou také super.