Která žena v dějinách si musela ostříhat vlasy, aby neumřela hlady a prodat je vlásenkáři?

nakonec se stala milenkou krále z Walesu Jindřicha II
Doplňuji:
byla to Henrieta Howardová,už jako třinácti letá osiřela,jejím poručníkem se stal hrabě z Suffoku,za jehož syna se v 18 letech provdala,Se zhýralým a věčně opilým hrabětem neudělala žádné terno,byli tak chudí že si musela ostříhat vlasy a prodat je vlásenkáři,v roce 1714 se na Henrietu přece usmálo štěstí a král JindřichII se do ní zamiloval,po dvě desetiletí byla jeho metresou,Henrietu si oblíbila i sama královna a Henrieta byla zároven její dvorní dáma

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Adéla Francouzská, fr. Adèle, Adélaïde , Alix de France (4. října 1160 – po lednu 1213)[1] byla dcerou francouzského krále Ludvíka VII. a jeho druhé manželky Konstancie, dcery kastilského krále Alfonse VII. Do dějin se zapsala jako milenka anglického krále Jindřicha II.

Další odpovědi
Jahoda

Nebyla to Kunhuta? Nevím přesně.

hanulka11

Marie Boleynová

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ma­rie_Boleynov%C3%A1