Která země na světě má nejvíce svátků a prázdnin?

Protože pracovat ve svátky dává často vyšší mzdu. Jiní lidé to ocení, protože mají volno a čas na svoje životy mimo pracovní cyklus.

Nejlepší odpověď
Emefej

Nejvíc svátků je v Indii –16, v EU vede Slovensko – 15. Nejvíce dní volna (28 dní dovolené +13 svátků) mají v Litvě.

Zdroj: http://www.fi­nance.cz/zpra­vy/finance/255754-nejvice-nepracovnich-dni-je-v-litve-a-brazilii/

Další odpovědi
anonym

Jelikož mám vdanou dceru v Austrálii, tak o jejich volnu něco vím.
Sice mají jen osm svátků. ale když vyjde svátek na sobotu či neděli, tak je volno buď den předem nebo den po tom. Ve firmách mají to, že jim stačí zavolat, že ten den jste nemocní a nepřijdete do práce. V každé firmě je to jiné, ale nejmenší je 6 dní do roka, největší 14 dní do roka.
Sice tam chodí do důchodu v 65 letech, ale každých 10 let mají nárok půl roku být doma a firmy jim to platí. Ale tyto půlroky si mohou skládat a o to dříve mohou jít do důchodu.
Dovolenou mají všichni 6 neděl a mohou si vybrat 3 neděle v létě a 3 neděle v zimě.
Děti mají pouze 6 neděl prázdniny a to od 15. prosince do konce ledna (v tuto dobu tam je léto), mají obrácené podnebí oproti nám.
Ale zase každého čtvrt roku mají 14 dní prázdniny ( poslední týden v měsíci a první týden v dalším měsíci).
Aby mě někdo nenapadl, že to není pravda, tak toto je v západní Austrálii, dcera bydlí v Perthu. Každá část Austrálie to má jinak.
A když je svátek, tak tam se NEDĚLÁ, markety jsou zavřené, protože Austrálie podporuje to, aby byla rodina ve svátek pohromadě. Dělají pouze profese nutné k zachování provozu země, hasiči, policie, doktoři apod.