Která záloha z PC

Dobrý den.

Mám WIN 8, Mozilla Firefox.

Potřeboval bych se zeptat, jaký je rozdíl mezi : 1) Vytvořit bitovou kopii systému - mám v plánu na externí disk

2) Vytvořit disk pro opravu systému - ten jse si již vytvořil na CD

3) Historie souborů na PC

4) Dále mám originální CD - Windows 8 - 32 bit

Jde mi o to, abych neměl ty zálohy na PC několikrát stejné, když udělám všechny 3 body. V počítači mám nastaven bod obnovení, pro případ, kdyby bylo třeba PC obnovit.

Děkuji.

Odpovědi:

1. přesná kopie disku, je to již instalovaný soft, včetně nastavení a dalších dat, která si udělal nebo se vytvořila.
2. v případě problému opraví systém, knihovny, aby šel spustit OS
3. history je historie, to chápe každý.
4. origoš máš jen systém, nemáš tam další aplikace, které se instaloval, třeba Firefox.
-
Udělej bod 1 a máš kompletní zálohu HDD, bod 2 je dobrý na opravu systému, ale nevytvoří zálohu tvých instalovaných dálších programů a dat (texty, fota aj.) Na bod 3 kašli a bod 4 využiješ při instalaci naprosto čistého PC, ale jen OS win.

Stříbrný

Osobně to dělám u všech pc tak, že mám instalační origo CD a doslova nutím uživatele, aby si dejme tomu jednou za měsíc našli hodinku času a zazálohovali si nejdůležitější data na externí disk, popř. flashku (nejčastěji textové soubory a fotky). V případě problémů se přeinstaluje celý OS, popř. přes origo CD se zvolí oprava, nainstalují se drivery a programy (záležitost na půl hodinky) a případně ještě ty dokumenty uložené na externím nosiči.

Bronzový

Na zalohu celeho systemu se klidne muzes vykaslat, instalace je otazka maximalne hodiny (podle casu hledani CD s ovladaci, papirku s hesly a nastavenim a poctu instalovanych aplikaci).
Dulezite je zalohovat pravidelne, jednorazova, rok stara zaloha ti muze byt k nicemu.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.