Misa503

Která záloha z PC

Dobrý den.

Mám WIN 8, Mozilla Firefox.

Potřeboval bych se zeptat, jaký je rozdíl mezi : 1) Vytvořit bitovou kopii systému – mám v plánu na externí disk

  1. Vytvořit disk pro opravu systému – ten jse si již vytvořil na CD
  2. Historie souborů na PC
  3. Dále mám originální CD – Windows 8 – 32 bit

Jde mi o to, abych neměl ty zálohy na PC několikrát stejné, když udělám všechny 3 body. V počítači mám nastaven bod obnovení, pro případ, kdyby bylo třeba PC obnovit.

Děkuji.

Odpovědi
anonym

  1. přesná kopie disku, je to již instalovaný soft, včetně nastavení a dalších dat, která si udělal nebo se vytvořila.
  2. v případě problému opraví systém, knihovny, aby šel spustit OS
  3. history je historie, to chápe každý.
  4. origoš máš jen systém, nemáš tam další aplikace, které se instaloval, třeba Firefox.

-
Udělej bod 1 a máš kompletní zálohu HDD, bod 2 je dobrý na opravu systému, ale nevytvoří zálohu tvých instalovaných dálších programů a dat (texty, fota aj.) Na bod 3 kašli a bod 4 využiješ při instalaci naprosto čistého PC, ale jen OS win.

huxa

Osobně to dělám u všech pc tak, že mám instalační origo CD a doslova nutím uživatele, aby si dejme tomu jednou za měsíc našli hodinku času a zazálohovali si nejdůležitější data na externí disk, popř. flashku (nejčastěji textové soubory a fotky). V případě problémů se přeinstaluje celý OS, popř. přes origo CD se zvolí oprava, nainstalují se drivery a programy (záležitost na půl hodinky) a případně ještě ty dokumenty uložené na externím nosiči.

Hamon

Na zalohu celeho systemu se klidne muzes vykaslat, instalace je otazka maximalne hodiny (podle casu hledani CD s ovladaci, papirku s hesly a nastavenim a poctu instalovanych aplikaci).
Dulezite je zalohovat pravidelne, jednorazova, rok stara zaloha ti muze byt k nicemu.