Anikitos

Která z těchto ctností je pro člověka nejdůležitější?

Nejlepší odpověď
annas

Jiné

Záleží na tom, z kterého úhlu se na ctnost díváme.

  1. Zda bereme ctnost v pravém slova smyslu jako čest, počestnost, mravnost ; nevinnost.. Dá se zařadit do kategorie Jiné.
  2. Nebo jako kladné vlastnosti či přednosti. Takže také Jiné.

Souvisí s charakterem a typologií osobnosti. Třeba pro sangvinika, který je nestálý, přelétavý, je věrnost ctností, pro melancholika je samozřejmostí atd.

Lásku bych spojla s věrností, přátelství s důvěrou. Spravedlnost třeba s odvahou.

Nedá se vždy rozlišit, důležité je to, co vytváří dobré vzrtahy mezi lidmi, pohodu, určitou střídmost, lidskost atd. Třeba důležitá je i pokora, morálka atd.

Další odpovědi
zjentek

Spravedlnost

Jestli v něco věřím, pak f oko za oko!

Drap

Jiné

Myslím, že vše vypsané nejsou ctnosti. Záleží kdo a z jakého úhlu to hodnotí. Pro každého člověka to může být jiné.

redy

Přáteelství

V tom je obsaženo všechno co jsi napsal 🙂

quentos

Láska

Nelze jednoznačně odpovědět, pro každého je důležité něco jiného.
Pro někoho nejsou ctnosti vůbec důležité, důležitější je pro ně např. zisk.

marci1

Láska

Pro mě láska.♥ Také spravedlnost, rozumnost, věrnost, pokora, štědrost, přejícnost, mírumilovnost, střídmost ap.
„Ctnostný člověk je ten, který svobodně koná dobro.
Lidské ctnosti jsou pevné postoje, ustálené sklony, trvale nabyté návyky rozumu a vůle, které řídí naše skutky, vnášejí řád do našich vášní a usměrňují naše chování podle rozumu a víry. Jejich plodem je snadnost, sebeovládání a radost při úsilí o mravně dobrý život.“ 🙂
Katechismus

ivzez

Jiné

Neuvedl jste ani jednu ctnost, není z čeho vybírat.
Kdybyste se zeptal na hodnoty, to by byla jiná…
______

Ctnosti:

Pokora
Štědrost
Přejícnost
Mírumilovnost
Cudnost
Střídmost
Činorodost