JájsemRaibek

Která z odpovědí je správná?

Díval jsem se na záznam soutěže Chcete být milionářem a zde byla prezentována otázka:
„Co můžeme očekávat, pokud je u typu ubytování uveden údaj BB?“

a) Brigit Bardot, b) basu piv, c) snídani, d) baldachýn

Já si dovolím tvrdit, že všechny odpovědi jsou správné, přestože správnou měla být odpověď „c – snídani“. Očekávat můžu cokoli, resp. vše z nabízených možností. Co ve skutečnosti dostanu je jiná :)

Nejlepší odpověď
annas

Neviděla jsem, i když zkratku BB neznám, necestuji, ale domnívám se, že bych zvolila snídani.

BB – typ ubytování, postel a snídaně – bed and breakfast
http://www.zkrat­ky.cz/BB/15311

Basu piv bych vyloučila – pochybuji, že by nabízeli pivo nejvyšší kvality. Samozřejmě zkratka BB se dá použít např. v v italském hotelu – buona birra.

Baldachýn v nějakém lepším hotelu by snad mohl být, ale BB o tom nesvědčí

Brigit Bardot? Že by osmdesátiletou ženu zvali jako atrakci do hotelů označných zkratkou BB?

Další odpovědi
marci1

Brigit Bardot asi ne (možná kdysi), basu piv: to by bylo asi BP, baldachýn: B.
Tudíž zbývá : bed and breakfast-typ ubytování, postel a snídaně. 🙂

Kepler

Vylučovací metodou bych jako JEDINOU správnou odpověď zvolil c) a to z těchto důvodů:

  • jednaosmdesátiletou důchodkyni BB bych fakt neocenil
  • basa piv by možná po flámu bodla, ale asi by to nebyly vychlazené gambáče
  • u baldachýnu bych riskoval přítomnost hraběnky Stradové (ráda spí na nebesích).

led

Máte pravdu, môžem očakávať, že sa najem, veď v cene ubytovania sú aj raňajky. Ale ak si neobjednám vopred balíček, ráno o 6:00 sa nenajem. Jednoducho mám smolu.

  1. Brigit Bardot, jedine v prípade, že ste vopred dohodnutí
  2. basu piv, nie je uvedená v cene ubytovania,
  3. baldachyn, pokiaľ nebývate na stredovekom hrade, alebo kdesi v trópoch s dotieravým hmyzom, takéto ubytovanie v našich zemepisných šírkach nie je štandartom

takže ostáva len c) snídaně