Silvershine

Která z minerálních vod je vhodná k pití?

Moje otázka zní:,,Která z mineralních vod je vhodná k dlouhodobému pití, mohli by jste mi nabídnout nějaký test odborníků, či vlastní zkušenosti?

Nejlepší odpověď
kropitko

Má často léčivé účinky, ale dlouhodobé pití pouze minerálních vod se nedoporučuje, jelikož pro svůj velký obsah minerálních složek mohou zanášet cévy a zvyšovat krevní tlak[1].
Minerální vody se často ještě dělí na přírodní minerální vody, přírodní minerální vody léčivé a přírodní minerální vody stolní
Dobrá voda
Hanácká kyselka
Mattoni – Karlovy Vary
Magnesia
Ondrášovka
Poděbradka
Šaratica
Vincentka
Ida
Já piji hlavně Idu,Ondrášovku a Poděbradku,něk­dy,když mám křeče v nohách,tak Magnesii,no a střídám je.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Mi­ner%C3%A1ln%C3%AD_vo­da

Další odpovědi
Michal

Minerální vody je potřeba střídat.

Zdroj: život

ten který je

Dlouhodobé pití minerálních vod může způsobit vznik ledvinových kamínků.

ReHu

K pravidelnému pitnému režimu žádná!!! Většinou obsahují větší množství minerálů a je doporučována na doplňkové pití.
Co se týče vody vody z kohoutků, tak tam záleží na tom, tak staré je vodovodní potrubí, protože vodárny ručí za kvalitu u výstupu, ale trubky už většinou pamatují desetiletí a je velká pravděpodobnost, že jsou už poškozené a do vody se dostává různý s.....t. Balená véda je obrovský byznys obrovskou spoustou vyjímek a kvalita také dost často neodpovídá reklamě. O skladování ani nemluvím.
Mám dobré zkušenosti i reference na pití vody obyčejné vody, ale filtrované. Nicméně i zde velmi záleží na kvalitě filtru. Brita je lepší než nic, ale zadrží pouze velké mechanické částice.
Pokud mohu doporučit, tak eSpring.

EliiiseQ

Žádná.. Voda z kohoutku je osvědčenější

vyneve

je prokázáno, že pití tvrdé vody je dobré na kardiovaskulární systém… ale to je -vodovodní voda..

která minerálka?- těžko se mi orientuje, každá tvrdí že ona.
já bych se bál pít hodně těch, které jsou hypotonické( nemají téměř žádné minerály). do moče pak berou s sebou minerály z těla. (aqualinea,..)