jmachan

Která vysoká zvěř nemá žluč?

Nejlepší odpověď
annas

Uvádí se,že srnčí zvěř nemá žluč.
K tomu: „Dovolím si opravit často citovanou chybu – srnčí zvěř NEMÁ ŽLUČNÍK, ale TVOŘÍ ŽLUČ, která jde přímo do střeva bez shromažďování v chybějícím žlučníku. Toto je častý chyták u zkoušek adeptů a zkušený myslivec by toto měl vědět!“

Zdroj: http://old.mys­livost.cz/Dis­kuze/TemaDeta­il.asp?ID_Tema=50&Or­derBy=5&pg=2

Další odpovědi
Tříska

Drap: Nemáš pravdu kamaráde. Myslivosti se už věnuju řadu let a vím že jenom srnky nemaj žluč.