DreamCatcher

Která věta je gramaticky správně?

  1. She asked me /what the time was?/what was the time?/
  2. Jde použít obě možnosti (zdůvodnění) ?

Odpovědi
Kelt

Jedná se o souslednost časovou, zeptala se mne, kolik je hodin. V této větě není na konci otázník, ale ve větě Kolik je hodin? otazník je.
Na čas se ptáme What is the time? a ne What the time is? Takže by měla platit první možnost. Dokázáno a zdůvodněno. Ale mezi námi, když to řekneš svému anglicky mluvícímu kamarádovi, tak to pochopí, i když to nebudu real English.

bambulka135

Určitě je správně ta druhá, protože ta první nemá správné pořadí slov a zní to divně a nepřirozeně.