Dane

Která varianta eutanázie bude pravděpodobně prosazena?

V současné době existuje několik zemí, kde již zákon o eutanázii přijali. Příkladem může být Belgie, která dokonce schválila zákon o možnosti eutanázie pro děti.

Odpovědi
klumprt

žádná z uvedených

Belgická varianta je dle našeho práva vražda (pokud by nebylo takové jednání poněkud divoce posouzeno jako krajní nouze) a švýcarská znamená přečin Účast na sebevraždě (taky teoreiticky možná krajní nouze).
Samozřejmě zákon lze změnit.
Jsem toho názoru, že tak závažnou otázku jako je usmrcení člověka by měl vždy řešit soud. A jakmile soud rozhodne, pak je celkem jedno, jak to bude provedeno, ale přikláněl bych se spíš k tomu, aby život ukončoval specializovaný lékař. Tak aby byl zajištěn hladký průběh.

Nechápavé

žádná z uvedených

Pepa25

No ta belgická mi přijde taková alibistická – hodíme to na lékaře … Ale ti přece složili Hipokratovu přísahu?! Můžeme takto rozmělňovat jejich etické zásady? Osobně doufám v žádnou …

anonym

Netroufnu si odhadnout, která z možných variant projde a kdy (takže ´nehlasuju´)…
Osobně jsem pro ´belgickou variantu´, dovedu si totiž představit, že nemocný není schopen sám (bez pomoci) něco pozřít…

Dane

Jeden článek z Reflexu dost výstižně rozebírá problematiku eutanázie a také zmiňuje problém stárnoucí populace.. Myslím si, že přijetí podobného zákona o eutanázii jako přijali v Belgii je jen otázkou času. (Já pro usmrcení na žádost nejsem, protože toto je něco, co se může velmi rychle zvrhnout.)