annas

Která událost v Praze je spojená s 28. 9. 1929 u příležitosti tisíciletí zavraždění svatého Václava?

Proč asi?
Nápověda: Pražský hrad.
Doplňuji:
Dodatek: Uvádí se, že sv. Václav zemřel 929 nebo až 935.

Jinak byl Svatovítský chrám 28. 9. 1929 zpřístupněn veřejnosti.

Nejlepší odpověď
1popelka1

Toho dne došlo k vysvěcení chrámu sv. Víta

Zdroj: http://www.ces­topisy.net/125-prazsky-hrad-a-chram-sv-vita.php

Další odpovědi
Miroslavst

To nevím, to jsem ještě nebyl na světě :D

1popelka1

Zvláštní, že na ZŠ do nás hustili rok 935, na střední už se zmínili i o druhém datu, ale za správnější byl pořád považován rok 935.
A přitom při vysvěcení preferován 929…

annas

Popelko, máte pravdu. Já jsem si datum uvědomila až dodatečně. Protože jsem napsala 1OOO let a aby zase někdo útočil, napsala jsem dodatek.

Tolik roků to je, stále se něco zkoumá a zjišťují nové informace.