Mauťa

Která střední škola v okrese Trutnov mi poskytne základy na psycholožku?

Dobrý den,

vycházím ze základky a potřebovala bych tip na vhodnou střední školu,abych pak mohla být v bucoucnu psycholožka.Která střední škola v okrese Trutnov mi nabídne potřebné základy na psychologii? Mohli byste mi zaslat vhodnou webovou stránku která bude obsahovat všechny potřebné informace o této škole?

Doplňuji:
Vím že pro práci psycholožky střední škola nestačí,ale která střední škola by tomu odpovídala? (například: Sociální činnost nebo obchodní akademie?)

Odpovědi
anonym

Běž na gympl a psychologii se věnuj až na VŠ, pro práci psycholožky střední škola nestačí.

Nuk nuk

Psychologie je vysokoškolský obor a navíc má spousty odvětví. Záleží tedy, kterému odvětví se chceš věnovat. Nejvhodnější by asi bylo projít gymnázium a pak filozofickou nebo pedagogickou fakultu některé z univerzit. Případně chceš -li studovat vývojovou psychologii, určité informace získáš i na střední pedagogické.