Avatar uživatele
zjentek

která strana tohohle kamene je jemnější?

právě jsem koupil přesně tenhlenc brusnej kámen, jako je v odkazu, protože tam, kam dojdu pěšky, jinej neměli. Jenže je tak jemnej, že pohmatem ani nepoznám, na kerý straně je hrubší zrno. V krámu věděli prd, klasika. V odkazu je patrný údaj 150/320 a když zvětšíte obrázek, tak je to vidět i na straně toho šutru, no, už jsem měl v ruce různej smirek až po osmistovku, ale žádnej z těch papírů nebyl jemnější než tenhle brousek ..a proto jsem v pasti a předem děkuji těm, kdo tomu rozumí, za vysvobození.
Chybí kategorie „kutil domácí“
Doplňuji:
Dochy: škoda, že si nemůžeš sáhnout- taky jsem nechápal, ovšem metóda „Drap“ zabrala, pod lupou je to takož-takož patrný, bude to asi ta silnější vrstva. Navíc z logiky věci máš pravdu, že na kameni bude jistě silnější ta vrstva, která se bude rychleji obrušovat, tudíž ta „hrubozrnější“ ..nicméně, je to tak? Neví někdo o tom více?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? zzzlatokopka před 3382 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Zkus použít silnou lupu a prohlénout si zrno.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Ze zkušenosti s jiným kamenem bych tipoval, že jemnější bude ta strana se slabší vrstvou. Ale nezaručím to.
Připadá mi neuvěřitelné, že se hrubost nepozná rukou nebo pohledem…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

Značení hrubosti je stejné, jako u brusných papírů (ta 2000, co občas používám, je na omak hlaďoučká jako ´dětská prdýlka´)…
Jen – ´pocitově´ – je ´kámen´ zarovnaný, kdežto ze ´šmirglu´ ční hrany ´písku´…
😉

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

gecco: rozumím tomu, jak to myslíš- stejný zrno jako na šmirglu, jenže do hladka zalitý v nějaký „hmotě“ ..no já asi zavolám tomu výrobci a zaptám se na ty specifikace, páč v tom krámu byl ještě jinej kámen s údajem 150/320, měl jiný barvy, měl mnóhem hrubší zrno, cena byla obdobná a jedinej rozdíl byl v tom, že místo toho označení 99A (což mám já) na něm bylo 45C ..ale jinak díky, jsem z toho taky paf

před 3382 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Jo, zrno je stejné, jako na šmirglu…
Ale zatímco na brusném papíře či plátně jsou zrna jednou stranou lepená (tedy ´do prostoru´ ční hrany těch krystalů), brusný kámen je lisován do nějakého tvaru (krystaly + pojivo)…
Takže ten kámen je na pohmat mnohem hladší (než plátno či papír), případné ´pocitové´ rozdíly hrubosti mohou být způsobeny odlišným pojivem a nebo kvalitou lisování.
Pokud jde o barvu – není důležitá, zejména ´bezbarvé´ kameny (´umělý´ korund) jsou různě dodarvované…

před 3382 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

dík ..a nevěděl bys něco více o tom 99A a 49C a tak? Konkrétně je to patrný z přiloženýho linku níže ..víš, ať tam nemusím volat, když seš tady ;))) jsem totiž strašnej puntíčkář zvědavej ;o
..mrkni i na stranu č.2 tohoto linku:
http://www.pro­dejbrusiva.cz/ka­meny-dvouzrnne?sor­t=sku&lp=&cat=0&qs=&from­=0#pager_cont
..a tady je ten druhej kámen, co byl hodně hrubej:
http://www.pro­dejbrusiva.cz/brus­ny-kamen-dvouzrnny-50x25x150-49c150320n7v-tyrolit

před 3382 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

…„99A a 49C“…
Jde o tvrdost kamene (nikoli krystalů)… Pro broušení běžných (nikoli extrémně kalených) nožů bude lepší 99A.
Ovšem úplně přesně ti to nepopíšu – takový odborník zase nejsem…
😉

před 3382 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Neříkej mi, že's to našel na těch stránkách v linku?? Já to nenašel! Omlouvám se za slepotu, ale fakt dík! Teď mi to dává smysl ..koupil jsem dobře, uff ;p

před 3382 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Nenašel – možná su slepý i já…
😉
Někdy někde mi mi někdo říkal…

před 3382 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

..vidíš ..a ty porád, že jsou odpovědi na prd ;)

před 3382 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

…„že jsou odpovědi na prd“…
:-O
To jsem někdy někde napsal???
Snad nééé.
😉

před 3382 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

..hlavně by mě potěšilo, kdyby někdo věděl více o tom značení té zrnitosti, pánč na 150/320 je to teda hódně „hladký“ ;o

před 3382 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

sakra doprčic, nevložil jsem ten odkaz ..tady je:
Kámen dvouzrnný 50×25×150 99A150/320O6V 437111 TYROLIT

před 3382 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

doprčic tak ještě raz!!! kuwa
http://www.pro­dejbrusiva.cz/brus­ny-kamen-dvouzrnny-50x25x150-99a150320o6v-tyrolit

před 3382 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek