scratcher92

Která státní hymna má nejhezčí melodii?

Vynechte Českou a Slovenskou. Ty jsou nejhezčí automaticky :)

Nejlepší odpověď
Lamalam

Samozřejmě že Americká.

Další odpovědi
WenceslasRe

Popis: Haha…
Nerad to říkám, ale nejhezčí je podle mě Ruská.. Nádhera.
Doplňuji:
Sovětskou jsem myslel. Ale oni jsou skoro stejné.

pusinka50

Nejsem rusofil, ale mně se líbí hymna ruská, nejvíc se mi líbila bývalá hymna sovětská.

dudu

Marseillaisa
Doplňuji:
Nemohu nereagovat na odpověď kolegyně talky. Obecně má pravdu, ale bohužel přesvědčil jsem se, že hymnou pro národy EU tato symfonie zatím není.
V roce 2013 jsme pobývali v jednom hotelu letoviska Hammamet v Tunisku. Součástí programu tamějších animátorů byla též soutěž zaměřená na poznání vybraných hymen států a mocností. Bude to možná znít nabubřele /podle mě smutně/, ale pouze moje maličkost určila správně příslušnost hymny – skladby Óda na radost jako hymny našeho nadnárodního uskupení.

Pepa25

Na youtube jsou stovky různých kompilací na téma „nejlepší hymny světa“. Často se v nich opakují francouzská, ruská a anglická hymna.

anonym

Dobrá je izraelská
http://blog.ve­ruce.cz/v/chvil­kove-zkraty/10-nejkrasnejsich-hymen/
Doplňuji:
Už to mám ,je to tahle!!!
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=_xglMAgp9jw

Drap

Nedá se určit. Každý má přece jiný vkus

sesednizkola

Neslyšel jsem ani zdaleka všechny hymny, ale zatím se mi jednoznačně nejvíce líbí hymna Ruska, to je prostě božská hudba :) Řekl bych hymna jak má být, při jejím poslechu musí být každý Rus opravdu hrdý na to, že je z Ruska :) Česká hymna je taky krásná, ale na ruskou hymnu prostě nemá, pardon :) Americká se mi nelíbí, její melodie se mi jaksi „zprotivila“ a vůbec nejde o to, že bych nějak neměl rád američany nebo tak :)

Funna

bývalá sovětská…ale je to to jediné, zač je můžu pochválit…

talka

Řekla bych, že hymna EU – přece jen Beethoven …

zzzlatokopka

Boratovská:-DDDDDDDDDDDDDDD

Stuart6

SSSR a Kanada.