MobilManiak

Která součástka je vyrobena z čistého polovodiče?

Nejlepší odpověď
mosoj

Čistý polovodič se nepoužívá. Polovodiče jsou dotovány různými atomy pro zlepšení požadovaných vlastností a nejsou to polovodivé vlastnosti. Vždy se jedná o konkrétní elektrickou vlastnost.

Další odpovědi
Emefej

To je chyták. Součástky z čistých polovodičů se nevyrábí. Používají se extrinsické (nevlastní) polovodiče, do kterých jsou řízeně přidávány příměsové prvky pro zvýšení polovodivých vlastností.

mosoj má pravdu, napsal jsem to blbě. Jedná se o vylepšení elektrických, nikoliv polovodivých vlastností.

Drap

tranzistor

Gestas

Polovodič.

Dochy

Dost možná fotorezistor…

Teda ono by si zasloužilo upřesnit co myslíš tím „z čistého polovodiče“

  1. Nikdy není úplně čistý
  2. relativně čistý se použije na výrobu dotovaného
  3. Dotovaný už je použit v ledasčem

(pokud se nemýlím, tak tento postup příliš praxi neodpovídá, ale pro názornost to stačí)