hanulka11

Která škola se v minulosti honosila nápisem Vejdi a uč se, hochu, moudrým býti?

Nejlepší odpověď
annas

Bylo to ve svátek tří králů a psal se rok 1928, kdy na mladovožické faře seděla u lahvinky lehkého vína malá společnost pozůstávající z hostitele, d.p. Jeronýma Hladíka, lékárníka Jakuba Rosenbauma, místního lékaře Václava Wünsche a Františka Vacka, penzionovaného ředitele místní školy, která se honosila nápisem Vejdi a uč se, hochu, moudrým býti, jenž byl tehdy předmětem závisti ostatních škol v okrese.

Více v odkazu:

Zdroj: http://czechf­olks.com/plus/20­10/12/14/ludek-topka-lednacek-a-stary-havran/