JájsemRaibek

Která rozhlasová stanice (frekvence) v ČR je určena jako nouzová v případě ohrožení státu?

V případě ohrožení státu či války (jaderného útoku apod.) jsou vysílány informace pro obyvatelstvo. Která rozhlasová stanice (frekvence), popř. televize je nouzovou stanicí, která informuje obyvatelstvo?

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Ohrožení státu má několik stupňů, myslím si, že pokud by něco ve vyšším st. nastolo, použila by vláda všechny frekvence.

Další odpovědi
marci1

Souhlasím se „zzzlatokopkou“. Jen dodám, že pro případ, že nebude fungovat elektřina, je nutné mít doma rádio na baterky+náhr. baterky.

mosoj

Existuje Zákon o integrovaném záchranném systému č. 239/2000 sb.

Komunikace složek integrovaného záchranného systému

(1) Při přípravě na mimořádnou událost a při provádění záchranných a likvidačních prací se použije krizová komunikace; krizovou komunikací se pro účely tohoto zákona rozumí přenos informací mezi státními orgány, územními samosprávnými orgány a mezi složkami integrovaného záchranného systému za využití prostředků hlasového a datového přenosu informací veřejné telekomunikační sítě i vybrané části neveřejných telekomunikač­ních sítí.

(2) Ministerstvo vnitra je povinno umožnit orgánům a složkám uvedeným v odstavci 1 krizovou komunikaci v účelové telekomunikační síti Ministerstva vnitra.

(3) Poskytovatelé služeb v oblasti komunikací jsou povinni spolupracovat s Ministerstvem vnitra při přípravě a řešení způsobu krizové komunikace a jednotného evropského čísla tísňového volání (§ 7 odst. 6).

(4) Prováděcí právní předpis stanoví

  1. zásady způsobu krizové komunikace a spojení v integrovaném záchranném systému a strukturu sdílených dat,
  2. způsob využívání telekomunikačních sítí složkami integrovaného záchranného systému.

Doplňuji:
Do integrovaného záchranného systému jsou zapojeni mimo jiné všichni starostové, primátoři a hejtmani.
Každá obec, okres a kraj mají vypracované havarijní plány, které obsahují i způsoby jak informovat obyvatelstvo.

anonym

Český rozhlas a Česká televize.