Která rašeliniště jsou u nás známé a kde?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Rašeliniště jsou nejpůvodnější složkou lesních ekosystémů u nás. Jsou tak významná, že by jim měla být věnována daleko větší pozornost. I ony jsou totiž sekundární lidskou činností značně ohroženy. Zaujímají v České republice plochu jen okolo 25 000 ha. Téměř polovina z toho leží v jižních Čechách. Zhruba stejný rozsah mají rašeliniště společně v západních a severních Čechách a zbytek patří zbývajícím českým krajům. (Na Moravě leží Rejvízské rašeliniště.) Zatímco výměra rašeliništ zůstává na stejné úrovni, stoupla výměra lesů v České republice od roku 1920 z cca 2,3 mil. ha na 2,6 mil. hektarů v roce 1996.........­.............­.............­.............­...........

Zdroj: http://lespra­ce.silvarium.cz/con­tent/view/1518/138/

Další odpovědi
ReHu

Já jsem byls u rašeliniště u Třeboně.
Tam jsou krásné cyklovýlety 🙂.