Georgo2010

Která politická strana by mohla konečně nastolit pořádek ve vládě a výrazně snížit schodek státního rozpočtu?

Nejlepší odpověď
tom004

Myslím si,že by to dokázala každá strana,které by opozice nešla „po krku“,ale snažila se spolupracovat. Na tom co se ne/děje dnes má opozice největší podíl. Její heslo je škodit,škodit a když to nejde jinak pokoušet se o „vyslovení nedůvěry“. Pro mne přeloženo = ke korytu je každá cesta dobrá. Stačí si vzpomenout na plamenná slova ČSSD,„jakmile vyhrajeme volby do krajů“,první co uděláme bude,že zrušíme poplatky ve zdravotnictví. To si vážně myslíte,že by to za nich bylo lepší?

Další odpovědi
štamgast

Podle mě ČSSD. To je snad jediná strana, která myslí na lidi.
Doplňuji:
Souhlasím s www-ani komunisti by nebyli k zahození…

www

Asi ČSSD a přiznám se, že už bych se nebál ani komunistů. ☹
To co je teď, hrůza a děs !

veruska

Ani jedna ,příležitost už dostali a co se stalo?Jdeme od deseti k pěti,vinu svaluje jeden na druhého a jen slibují!

anonym

Nakonec možná ještě dojdeme k závěru, že nebyla špatná ani vláda jedné strany. Pro republiku a pro všechny lidi by bylo určitě daleko levnější, kdyby se tady nervala o moc jednotlivá politická seskupení.
Žádné z nich to nedělá z ušlechtilých důvodů. Je nabíledni, že tímhle způsobem se státní zadluženost, ani mínus ve státním rozpočtu nevyřeší.
Kolikrát od nezapomenutelné „sametové“ se tady něco mluvilo o odbornících na ministerstvech a ve vládě. Připadají Vám výsledky jako dílo odborníků? Spíš bych to odhadovala na hurá akci diletantů.

jendahun

Věřil jsem levici.Dnes si myslím,že žádná strana,ale odborníci v tom určitém oboru,který budou řídit.Levice nestojí za nic,ubožáci.Vláda nestraníků je podle mne jediná možnost a taky možnost je odvolat třeba po roce,když nebudou mít výsledky.Taky by bylo dobré nést za své činy i odpovědnost.Ne že máš imunitu lumpe,něco si pos…,tak poneseš následky.Od vězení až po zabavení majetku.

ReHu

Souhlasím s tom004.
Dokud jednotlivým stranám nepůjde o to se domluvit a najít schůdné řešení, ale budou na sebe jen dále házet špínu, lepší už to nebude. A to nemyslím ten film :).

led

Strana mírného pokroku v mezích zákona
citujem z wikipedie:
„Strana mírného pokroku v mezích zákona byla satirická politická strana, kterou v roce 1911 založil český spisovatel Jaroslav Hašek. Ve straně byla řada tehdejších anarchistických básníků jako Josef Rosenzweig-Moir či Luis Křikava, dále např. Josef Lada nebo František Drobílek. Strana vznikla v hospodě U zlatého litru v Balbínově ulici v Praze na Vinohradech. V současné době na tento název odkazuje nepřímo Balbínova poetická strana, současné satirické uskupení v Česku.“
viď:
Politické a sociální dějiny strany mírného pokroku v mezích zákona (napsáno 1911, knižně vydáno 1963)