mosoj

Která planeta v naší sluneční soustavě je 1000× větší než Země?

Děkuji Annas. Ano je to Jupiter.

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem, že by to měl být Jupiter.

„Je první z plynných planet od Slunce a je to zároveň největší planeta soustavy. Co do objemu je 1000× větší než Země.“

http://astro.wz­.cz/astro/pla­nety/planety.html

--
„Dovnitř Jupitera by se vešlo více než 1000 Zemí, je největší planetou.“

http://sirrah­.troja.mff.cu­ni.cz/~puda/ma­terialy/soubo­ry/karty.pdf

Jak to často bývá, informace se liší

Např. Metodická příručka pro učitele uvádí
http://wiki.rvp­.cz/Sborovna/5Pri­pravy_na_vyuku/1­.st/Clovek_a_je­ho_svet/Expedi­ce_Prokulus/Jak_je_Z­em%C4%9B_velik%C3%A1%3F

Země je menší než:

Neptun 4×, Uran 4×, Saturn 9×, Jupiter 11×

Rovníkový průměr Jupitera – Rovníkový průměr 142 984 km =
11.2 průměru Země.
http://www.ob­servatory.cz/sta­tic/Encyklope­die/Planety/ju­piter.php

Ad Kepler,

také neřeším vaše odkazy. Už jsem vám psala, abyste se obrátil na autory stránek, proč poskytují špatné informace.

Další odpovědi
Putin

Přesně 1000× žádná. Do největší planety naší sluneční soustavy (do Jupiteru) by se Země vešla 1300×. Do druhé největší planety naší sluneční soustavy (do Saturnu) by se Země vešla 750×. 😉

Lamalam

Pokud myslíš 1000 x větší průměr, tak taková planeta v naší soustavě neexistuje. Pokud myslíš 1000 x větší objem, tak taková existuje. Jistě víš, která to je a je zbytečné se tady na to ptát.

Kepler

Nejblíže k tomuto srovnání se blíží kritérium objem, ale ani tam žádná planeta nevyhovuje. Objem Jupitera 1321,3 Zemí. Odkaz uváděný annas je nanejvýš pochybný, protože nezná ani správné termíny (těžší vs. hmotnější) a tvrdí se tam řada nesmyslů, nebo pouhých domněnek.

mosoj

Lamalam, dělám překlepy, ale myslím si, že píši srozumitelně.
O průměru nebyla řeč a ty to víš ! Trapné!

Dochy

Mosoji, o objemu také nebyla řeč. Pouze o velikosti bez udaného konkrétního kritéria. A k běžně chápané velikosti sedí lépe ten průměr než objem.

mosoj

Kepler ráčejí si najít v odkazu Annas Jupiter.
http://astro.wz­.cz/astro/pla­nety/planety.html

Takto to bylo udáváno i v pořadu na TV ZOOM.
Annas má pravdu ty ne! Píši větší o hmotnosti nepadlo ani slůvko.

Kepler

Jako obvykle, opět neumíš číst, psal jsem „Objem Jupitera 1321,3 Zemí“ O hmotnosti jsem se zmínil v jiné souvislosti a annas, resp. její odkaz pravdu nemá.

mosoj

Kecáš a nevíš co.

Kepler

No a ty zase blbě vidíš. Já vím co píšu. Vůbec ti nevadí, že annas jako jediná neměla pravdu, zatím co my ostatní ano. No nic, s tebou je to marné, marné, marné. Už se o mně neotírej a své komplexy si můžeš léčit jinde. Zdar!