annas

Která osobnost je považovaná za nejlepšího a nejpřesnějšího pozorovatele hvězdné oblohy?

Kdy byl překonaný? V listopadu t. r. se o této osobnosti u nás mluvilo? Proč?
Doplňuji:
Postrádám odkaz na přesný zdroj.

Nejlepší odpověď
anonym

Tycho Brahe -byl překonán až šedesát let po vynalezení dalekohledu.

Další odpovědi
hanulka11

Byl to Tycho de Brahe .Vědci začali pátrat jak vlastně zemřel.

Vůbec nejočekávanějším výstupem jejich pětidenní práce ale bude odpověď na to, jak Tycho Brahe před čtyřmi sty lety zemřel.

Jednou z možností je selhání ledvin, druhou otrava rtutí. A právě o té se teď v Dánsku, kde je Tycho de Brahe vnímán jako důležitá osobnost, diskutuje nejvíc. A blíží se to detektivce.

Podle historiků to totiž celé může ukazovat na vraždu. Tu si měl údajně objednat dánský král Kristián IV. Vyplývá to ze spisu, který se nedávno objevil v Královské knihovně ve Stockholmu. Panovníka přitom Dánové mají za osvíceného vládce.

http://digiweb­.ihned.cz/c1-48124140-jak-zemrel-tycho-patrani-zacina

vagra

Tycho de Brahe (1546 – 1601), původním jménem Tyge Ottesen Brahe, byl význačný dánský astronom, astrolog a alchymista. Je považován za nejlepšího a nejpřesnějšího pozorovatele hvězdné oblohy, jenž byl překonán až šedesát let po vynalezení dalekohledu.V lis­topadu byla otevřena jeho hrobka,aby se zjistila příčina jeho smrti.
Zajímavost:
Podle pověsti zemřel Brahe na protržení močového měchýře při pozorování zatmění slunce nebo kvůli tomu, že nesměl vstát od hostiny dříve než císař.

Zdroj: upraveno,zkráceno z-http://m.ihned­.cz/c4–10132710–48119720–700000_hndetail-jak-zemrel-tycho-patrani-zacina

anonym

Nemohl jsem doplnit odpověď tak odkaz dávám do diskuze. http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Tycho_Bra­he