paul1

Která kyselá smetana je vhodná ke šlehání?

Která kyselá smetana je vhodná ke šlehání? Záleží na obsaku tuku? Napr. 10% je asi málo? Děkuji za odpověď a rady. P.

Nejlepší odpověď
gecco

Šlehat můžeš i nízkotučné – ale čím více tuku, tím lépe, osobně používám 15%…
😉
Můžeš, případně, přidat i trochu smetany sladké (tak do 20 %, cca 30%) – do salátů i omáček je to přímo ´dokonalé´…

Další odpovědi
anonym

Žádnou kyselou smetanu neušleháš! Vhodná je sladká 30–33 %

MirKop

Nemyslíš kysanou smetanu ?

arachis

Kysná se nešlehá jako šlehačka,nicméně může být někde v receptu naspáno vešleháme kys.smetanu…Ale? Možná,kdyby ta sladká zkysla…kdo ví,jestli by se dala ušlehat jako kyselá šlehačka :D

Šidlo

krém freš sa dá vyšľahať…a budete mať kyslú šľahačku 🙂

vyrobiť sa dá: kelímok šľahačky, pár lyžíc jogurtu (slušného, nie škorobovej šmakulády), pomiešať, dať do chladničky na 6 hodín, vybrať, vyšľahať

výsledok by mal držať a mať kyslastú chuť

gecco

Barbakane – kysanou neušleháš do tuhé pěny, ale do ´krémova´ – třeba do tiramisu je to lepší, než mascarpone…
Ale i do omáček je lepší kysanou smetanu trochu ´ztužit´…
😉

anonym

gecco, on se ptá která"kyselá"…,

gecco

Myslím, že má na mysli „kysanou“, nikoli zkyslou…
😉