eLx

Která kultura či který národ v minulosti byl/a podle vás nejvyspělejší v oblasti techniky a etiky?

Nejlépe název a důvod, proč si myslíte, že právě tato kultura či tento národ. Díky.

Nejlepší odpověď
anonym

Mayové.Tohle je geniální – Návrhy na nastolení rovnováhy
Mayové předložili řadu návrhů jak pomáhat lidem a najít rovnováhu v nastávajících letech. Uveďme si zde některé z doporučení, které nám zanechala tato vyspělá civilizace Mayů.

Předpovídané změny nastanou, a jen naše postoje a činy rozhodnou jak kruté nebo mírné nakonec budou.
Musíme jednat, udělat změny a zvolit si lidi, kteří nás budou reprezentovat. Takové, kteří pochopí, a kteří se ujmou veřejné činnosti prosazující respekt vůči Zemi. Meditace a duchovní techniky jsou dobré, ale dobré jsou také činy.
Je velmi důležité ujasnit si, kdo jsme a také to, jaký je náš vztah k Zemi.
Namísto řešení pomocí hlavy, bychom se občas měli řídit i hlasem svého srdce.
Měli bychom věnovat pozornost tomu, co přijímá naše tělo. Hodně jídla naruší subtilní i robustní cestu.
Měli bychom se naučit nějaké dobré dýchací technice, abychom jsme ovládali svůj dech.
Žijeme ve světě energie. Důležitým úkolem v tomto období bude naučit se vnímat nebo vidět energii každého a všeho: lidí, rostlin, zvířat.
Musíme reaktivovat energii posvátných míst. To je naše práce.
Mayské proroctví, rok 2012

Zdroj: internet

Další odpovědi
Alesh

Tak určitě všechny ty známé starověké říše byly na svojí dobu vyspělé. Když vezmeš, co dokázali ve své době Římané či Řekové a než je dohnala křesťanská Evropa, tak to trvalo pěkných pár set let.

led

Chetiti – koleso

arygnoc

jednoznačně čína.
Předběhla svou dobu o staletí (papír, porcelám, pušný prach, rakety, peníze, zákon (psaný), písmo, mořeplavba, geografie a mnoho jiného – to všechno vynalezli o staletí dříve, než ostatní svět, nemluvě o filozofii, astronomii, finančnictví, jurisdikci, umění).

suaeda

Je zajímavé podívat se do historie. Většina velkých civilizací (Peršané, Řekové, Římané a hodně dalších) se úspěšně rorvinula, ale po dosáhnutí určitého vrcholu začala upadat. Aby na troskách jedné civilizace se mohla rozvíjet další na jiných základech. Je to taková sínusojda.
Osobně uznávám starověkou Čínu, která ve své době rozkvětu předstihla svět o několik století.
Dále uznávám starověký Egypt. Dodnes vlastně pořádně neznáme co všechno tato civilizace znala a uměla.

baghira

Atlantida. A proč ne?