Která konkrétní česká/slovenská slova mají dokonce tři významy a najdete i taková, která jich budou mít ještě víc?

Nejlepší odpověď
annas

Neupřesnil jste, zda jde o význam základní, přenesený, homonyma, synonyma atd Dá se chápat různě.

" Práce

  1. (obecně) účelná, užitečná činnost prováděná s vynaložením urč. tělesného n. duševního úsilí
  2. činnost tělesná n. duševní jako společenský jev; takováto činnost jako zdroj výdělku, obživy, zaměstnání
  3. činnost duševní n. tělesná (n. soubor činností), zprav. odborného rázu, zaměřená k dosažení něčeho n. koho,

vyrobení něčeho; činnost v někt. oblasti lidského snažení vůbec:
4. úsilí, námaha (k jisté činnosti potřebná)
5. způsob, ráz činnosti zřejmý na provedení něčeho; to, co jí bylo vytvořeno:
6. činnost zaměřená k urč. úkolu; to, co je jejím předmětem n. materiálem:

7. to, co má něj. činností vzniknout n. co jí vzniklo:

Kolo
1.. kruhový útvar přenášející pohyb: kolo vozu, auta; hnací, ozubené kolo
2. (jízdní) kolo jednostopý dopr. prostředek pohybující se šlapáním do pedálů
3. okrouhlý tvar, kruh 2: kola na vodě; utvořit kolo (při hře); udělala se mu kola před očima mžitky
4. předmět okrouhlého tvaru, kruh 4: kolo dříví svazek polínek; honit kolo obruč
5. lid. tanec: srbské kolo
6. okruh závodní dráhy: závod na deset kol
7. část utkání n. soutěže:

zboží

  1. věc n. věci vyráběné pro potřebu lidí, stávající se předmětem směny, koupě n. prodeje
  2. text. režná tkanina navinutá na zbožovém válu
  3. zastarale – majetek, zvl. nemovitý, panství
  4. řidč. poněk. zast. drobné předměty"

--
Najete http://priruc­ka.ujc.cas.cz/

Pokud máte na mysli homonyma.

1. slovotvorná
červenka – pták, nemoc vepřů, červená hlína, plemeno slepic, odrůda pšenice.
2. podle rozsahu

  1. jeřáb – pták, strom, stroj
  2. rys – zvíře, tah ve tváří, výkres, nárt

Další odpovědi
zjentek

Třeba kokot a buchta, ale vypisovat to všechno nebudu.

Kepler

koza:

  • zvíře
  • prs
  • pomůcka na stavbě, nebo na řezání dřeva
  • blbka
  • šušeň v nose (nář.)
  • tělocvičné nářadí

anonym

Kolo – kruh, Kolo – bicykl, Kolo – oslovení Coca Coly? Ahjo Kolo jak se dneska máš?

anonym

Dyť vlastně kolo jako pneumatika u auta nebo kolo vozejku ne? :D