Mofli

Která jsou nejromantičtější města světa?

Nejlepší odpověď
kropitko

Při slově romantika,se mi vybaví Benátky,ale nikdy jsem tam nebyla,takže nevím. U nás v ČR si myslím,že nejromantičtější je Hluboká nad Vltavou a okolí. Jinak si myslím,že romantika je všude,jen se umět koukat.

Další odpovědi
1popelka1

Namátkou různá místa považovaná za místa snů a romantiky:

EVROPA – Budapešť, Florencie, Istanbul, Monako, Řím, Vídeň, Alhambra, Iona (Skotsko), Mont St.Michel (Francie- doporučuji), Oberammergau (Německo, Montmartre (Fr.), Versailes, Sevilla, Praha, Delfy (Řecko), Altamira, Island, Laponsko, …

SEVERNÍ AMERIKA
Acapulco, Atlanta, Philadelphia, San Francisco, Boston, národní parky, Kauai (Havaj), Niagarské vodopády…

STŘEDNÍ A JIŽNÍ AMERIKA
Panama city, Rio de Janeiro, Dominica, Galapágy, Copán (Honduraz), Nazca (Peru), Velikonoční ostrov (Chile)…

AFRIKA, STŘEDNÍ VÝCHOD
Jeruzalém, Marrákeš, Mekka, Mrtvé moře, hora Kilimandžáro, Madagaskar, delta řeky Okavango, Seychely, Kerkuane (Tunis), Kapverdy, Sv. Helena

JIHOVÝCHODNÍ ASIE, AUSTRÁLIE A TICHOMOŘÍ
Jakarta, Manila, Sydney, Bali, Bora-Bora, Velký bariérový útes, Komodo, Milford Sound (Nový Zéland, Kipling o něm hovořil jako o „osmém divu světa“), Rotorua (opět NZ), Tahiti, Tasmánie, Alice Springs, Uluru…

ASIE
Bombaj, Hongkong, Kuala Lumpur, Singapur, Váránasí, Ise (Japonsko), Taj Mahal (Indie), Goa (Indie), Phuket (Thajsko), údolí Kašmíru, Harappa

Z toho vyplývá, že vlastně všude se dá najít trocha té romantiky 🙂

Z osobních zkušeností: třeba Toskánsko, Francie, Švýcarsko, Krakow a kdekoliv v přírodě

Zdroj: Místa snů a romantiky – kniha

Toruk

Ta, kde je člověk s nejmilejší osobou 🙂 Co se týče architektury: Český Krumlov.

Luss

Urcite se mnohym vybavi Benatky, Rim, Pariz, to jsou takove symboly romantiky… ale z tech mene znamych se mi vybavi treba Tallin. Krasne stredoveke mesto na brehu more! V CR pak treba Jindrichuv Hradec, Telc a vubec mesta jiznich Cech.

aramah

Pro mně Paříž.

mojitek

No,me temer vsichni cizinci usvedcovali v tvrzeni ze mezi nejromantictejsi mesta patri i Praha.
Jinak souhlasim co uz tady bylo napsano-nejromantictejsi to bude tam kde jste s milovanou osobou…

anonym

přes světelný smog města ani nedohlédnete na hvězdy, jakápak romantika ? 🙂

chce to něco víc než jen turistický status „romance ready“, chce to nějakou vzpomínku něco osobního co vás k místu táhne.

oskar

Já bych řekl,že každé město je svým spůsobem krásné.

pekynka

Souhlasím s Toruk, místo kde je člověk s někým milým ,láskou nebo kamarádem, kde jsou zážitky a zůstávají vzpomínky. Miluji chorvatské pobřeží, krásnější moře jsem ještě neviděla.

Jahoda

Pro mě je to jednoznačně Paříž. Poté Londýn. 🙂

nikolkap

Podle mě určitě Benátky a v ČR Hluboká nad Vltavou a Český Krumlov a taky hodně Bombaj jo a Paříž.Je toho hodně.

1popelka1

George, na tom něco bude. A taky by člověk něměl od daného místa mnoho očekávat, protože pak hrozí, že bude zklamán.

Paříž je spojovaná s romantikou, já ji mám spojenou s dopravními problémy, s hledáním toalet a krádeží a to město pro mě tak ztratilo veškerý nádech romantiky

anonym

Pro 1popelka1 – věčná škoda,že takový „kus práce“ nejde ohodnotit víc.

1popelka1

Bubčo děkuji, snažila jsem se:-). Tazatel chtěl celý svět, a na to moje cestování bohužel zatím nestačí, takže jsem musela sáhnout po knížce…
A to jsem vybrala jen polovinu… jde o publikaci s fotografiemi a kreslenými mapami, teď si ji prohlížím a mám nutkání další místa doplnit… Některá místa jsou opravdu NÁDHERNÁ…