Anduška

Která jsou další vhodná plemena psů pro nás?

Ahojte. Chci se zeptat,jestli mi poradite nějaké další plemena psů. Chceme koupit pejska,máme dům na vesnici s velkou zahradou (pes by měl boudu venku, celý den může být na zahradě ) Okolí jsou lesy a louky. Pejsek by měl být střední nebo větší velikosti, po prázdninách bude dopoledne doma sám, odpoledne se mu můžeme věnovat, jit na procházky. Měl by to byt hlídač, ale také rodinný společník, na výcvik ne moc náročný (stačí základní povely). Přemýšlela jsem o kolii nebo labradorskem a zlatem retrivrovi. Napadají vás další vhodna plemena? Třeba z vlastní zkušenosti. Díky za všechny názory.

Nejlepší odpověď
gecco

Labrador ani ´zlaťák´ nejsou hlídači a už vůbec nemají rádi samotu, byť jen dopoledne…
Kolie – no, jakžtakž…
Ale pro vás by bylo vhodnější nějaké služební plemeno. A pokud jde celoroční pobyt venku (v kotci, boudě), pak dlouhosrsté nebo hrubosrsté – NO, knírač (střední, velký)… A nebo pastevečtí psi – ale u nich pozor na výcvik – jde o psy velmi samostatné a tedy potřebují výcvik důsledný a pečlivý.

Další odpovědi
anonym

Jak píšeš,že bydlíte kousek od lesa,tak bych volil Border kolii,černou.
Je to vděčný plemeno a dost živej tvor,kterej je za vše vděčný.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Border_kolie
https://www.go­ogle.cz/search?q=bor­der+kolie&biw=1012&b­ih=476&source=lnms&tbm­=isch&sa=X&sqi=­2&ved=0CAYQ_A­UoAWoVChMIkaCi57_-xgIVg4gsCh2hXQy­U&dpr=1.35